reklama

Krajskí cestári podpísali zmluvu na rekonštrukciu mosta v Horných Orešanoch za takmer pol milióna eur

Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja vysúťažila zhotoviteľa rekonštrukcie mosta v Horných Orešanoch za takmer pol milióna eur.

Rekonštrukcia mosta v Horných Orešanoch bude stáť 492-tisíc eur s DPH a má trvať takmer tri mesiace. Vo verejnej súťaži uspela trnavská spoločnosť Colas Slovakia. Predpokladaná hodnota zákazky bola stanovená na 522-tisíc.

Súťaž museli cestári opakovať po tom, ako zhotoviteľ, ktorý uspel vo verejnom obstarávaní ešte minulý rok, odstúpil od zmluvy.

Most cez potok Parná v Horných Orešanoch bol postavený v roku 1969 a má dĺžku 12,5 metra. Nachádza na ceste II. triedy číslo II/502. Podľa diagnostiky z marca 2021 je v zlom stave.


Most v Horných Orešanoch

FOTO: TTSK

„Na moste sa vyskytuje viacero závažných porúch a príčin, ktoré znižujú funkčnú schopnosť objektu, ohrozujú bezpečnosť cestnej premávky a skracujú jeho životnosť. Nosná konštrukcia, mostný zvršok, dilatácia mosta a odvodnenie na moste sú v súčasnosti v pomerne zlom stave. Na vozovke sa nachádzajú lokálne trhliny a sieťový rozpad vozovky. Dôvodom týchto porúch je najmä rozpadnutá vyrovnávacia vrstva a nefunkčná izolácia, na ktorej sa nenachádza systém na jej odvodnenie. Následkom porúch je zatekanie, degradácia nosnej konštrukcie, rozpad betónu a korózia výstuže nosnej konštrukcie,“ konštatuje technická správa o stave mosta.

Rekonštrukcia odstráni zdegradovanú nosnú konštrukciu mostného zvrška, vrátane príslušenstva mosta. Vytvorí sa odvodňovací systém, osadia aj nový systém odvodnenia izolácie.

Obnova zabezpečí odstránenie nerovnosti povrchu vozovky, čím sa zníži hluk od prechádzajúcich vozidiel. Na moste bude inštalované aj nové zábradlie.

Stavebné práce na moste majú prebiehať s vylúčením dopravy.

Ulož ako PDF
Napísal 6. októbra 2022 8:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.