reklama

V Horných Orešanoch sa začne s rekonštrukciou mosta, obchádzky pre dopravu potrvajú až do leta

V polovici marca sa má začať rekonštrukcia mosta v Horných Orešanoch na ceste II. triedy č.502. Stavebné práce potrvajú približne o 15. júla 2023 a budú stáť takmer pol milióna eur. Rekonštruckia si vyžiada úplnú uzávierku mosta a s tým súvisiace obchádzky.

Most cez potok Parná v Horných Orešanoch bol postavený v roku 1969 a má dĺžku 12,5 metra. Nachádza na ceste II. triedy číslo II/502. Podľa diagnostiky z marca 2021 je v zlom stave. Vlastníkom mosta a investorom rekonštrukcie je Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja.

Rekonštrukcia odstráni zdegradovanú nosnú konštrukciu mostného zvrška, vrátane príslušenstva mosta. Vytvorí sa odvodňovací systém, osadia aj nový systém odvodnenia izolácie.

Obnova zabezpečí odstránenie nerovnosti povrchu vozovky, čím sa zníži hluk od prechádzajúcich vozidiel. Na moste bude inštalované aj nové zábradlie.


Most v Horných Orešanoch

FOTO: TTSK

Obchádzkové trasy:

Osobná doprava bude odklonená v Dolných Orešanoch na cestu III/1298 smer Košolná – Suchá nad Parnou na cestu III/1297 – smer Horné Orešany – celková dĺžka obchádzky 14,5 km.

Nákladná doprava – tranzit Pezinok – Trstín – bude odklonená v Modrena cestu II/504 smer Trnava, ďalej v Trnave na cestu I/51 smer Trstín obojsmerne – celková dĺžka obchádzky je 39,5 km.

Autobusová doprava bude odklonená v Dolných Orešanoch na cestu III/1298 smer Košolná, ďalej v obci Košolná po miestnych a účelových komunikáciách presmerovaná na cestu III/1297 smer Horné Orešany s celkovou dĺžkou obchádzky 12,5 km.

Vozidlá hasičských a záchranných zložiek využijú trasu po miestnych komunikáciách v obci Horné Orešany.

Ulož ako PDF
Napísal 14. marca 2023 12:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.