reklama

V pondelok sa začne prvá etapa rekonštrukcie cesty medzi Doľanmi a Dolnými Orešanmi, úsek bude uzavretý pre dopravu

Trnavský samosprávny kraj začne s modernizáciou úseku cesty II502 od hranice Bratislavského a Trnavského kraja za obcou Doľany cez Dolné Orešany po začiatok obce Horné Orešany.

Stavebné práce sa začnú prvou etapou v úseku od hranice Bratislavského a Trnavského kraja za obcou Doľany po križovatku v centre obce Dolné Orešany.

Prvá etapa rekonštrukcie bude prebiehať za úplnej dopravnej uzávierky dotknutého úseku, ktorá začne platiť od pondelka 17. apríla 2023 od 6.00 hod. Úplná dopravná uzávierka na úseku bude platiť približne do polovice júla.

Obchádzková trasa pre osobnú a autobusovú dopravu vedie obojsmerne medzi obcami Doľany, Dlhá a Košolná. Tranzitná nákladná doprava bude počas obidvoch etáp modernizácie odklonená obojsmerne cez Modru, Budmerice, Ružindol a Trnavu.

Dopravná obslužnosť Dolných Orešian prímestskými autobusmi zostáva zachovaná, v prípade linky Chtelnica – Smolenice – Modra – Pezinok – Bratislava však od pondelka 17. apríla 2023 budú zmenené časové polohy odchodov autobusov z niektorých zastávok z dôvodu prejazdu autobusov cez obchádzku.

Cestovné poriadky prímestských autobusových liniek premávajúcich cez Dolné Orešany sú dostupné na webovej stránke dopravcu Arriva Trnava.


Cesta pri Dolných Orešanoch

FOTO: TTSK

Rekonštrukcia 5,7 – kilometrového úseku cesty II. triedy č. 502 pod Malými Karpatmi je jednou z najväčších investičných akcií trnavskej župy do opráv ciest v roku 2023.

Práce majú trvať najviac 8 mesiacov, trnavská župa podpísala zmluvu so zhotoviteľom za takmer 3,65 milióna eur s DPH v polovici februára 2023.

Trnavský samosprávny kraj uspel so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na túto investičnú akciu vo výške 4,1 milióna eur z eurofondov.

Rekonštrukciou komunikácie druhej triedy sa majú odstrániť kvalitatívne nedostatky cesty tak, aby sa zlepšili jej parametre. Obnovou tiež prejde vodorovné a zvislé dopravné značenie a nainštalované budú prvky pasívnej bezpečnosti.

Súčasne sa obnovia aj chodníky, pričom na niektorých miestach vzniknú nové. V obci Dolné Orešany budú upravené aj autobusové zastávky prvkami pre nevidiacich a slabozrakých.

Župa začala v polovici marca 2023 aj rekonštrukciu mosta v Horných Orešanoch, plánuje tiež opraviť úsek cesty v dĺžke 4,9 kilometra medzi Hornými Orešanmi a Smolenicami.

Ten nadväzuje na úsek medzi hranicou Bratislavského s Trnavským krajom a Hornými Orešanmi, ktorý prechádza cez Dolné Orešany.

Zdroj: TTSK

Ulož ako PDF
Napísal 14. apríla 2023 13:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.