reklama

Na jar odštartuje rekonštrukcia takmer šesťkilometrového úseku cesty medzi Doľanmi a Dolnými Orešanmi

Počas jari odštartuje rekonštrukcia 5,7 – kilometrového úseku cesty medzi Doľanmi a Dolnými Orešanmi. Práce majú trvať najviac 8 mesiacov, trnavská župa podpísala zmluvu so zhotoviteľom za takmer 3,65 milióna eur s DPH v polovici februára 2023.

Trnavský samosprávny kraj uspel so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na túto investičnú akciu vo výške 4,1 milióna eur z eurofondov.

Rekonštrukcia tohto úseku cesty II. triedy č. 502 pod Malými Karpatmi je jednou z najväčších najväčšou investičných akcií trnavskej župy do opráv ciest v roku 2023.

Do verejnej súťaže sa prihlásili štyria uchádzači, víťazom sa stala spoločnosť Skanska SK s ponukou v hodnote 3 647 220 eur s DPH.


Vjazd do Dolných Orešian v smere od Dolian. Tento úsek cesty začnú rekonštruovať počas jarných mesiacov.

FOTO: trnava-live.sk

Modernizáciou prejde úsek s dĺžkou takmer šesť kilometrov. Začína sa za obcou Doľany na hranici Bratislavského a Trnavského kraja, pokračuje cez Dolné Orešany a končí sa na okraji Horných Orešian.

Rekonštrukciou komunikácie druhej triedy sa majú odstrániť kvalitatívne nedostatky cesty tak, aby sa zlepšili jej parametre. Obnovou tiež prejde vodorovné a zvislé dopravné značenie a nainštalované budú prvky pasívnej bezpečnosti.

Súčasne sa obnovia aj chodníky, pričom na niektorých miestach vzniknú nové. V obci Dolné Orešany budú upravené aj autobusové zastávky prvkami pre nevidiacich a slabozrakých.

Župa začala v polovici marca 2023 aj rekonštrukciu mosta v Horných Orešanoch, plánuje tiež opraviť úsek cesty v dĺžke 4,9 kilometra medzi Hornými Orešanmi a Smolenicami.

Ten nadväzuje na úsek medzi hranicou Bratislavského s Trnavským krajom a Hornými Orešanmi, ktorý prechádza cez Dolné Orešany.

Ulož ako PDF
Napísal 15. marca 2023 9:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.