reklama

Začala očakávaná rekonštrukcia 6-kilometrového úseku rozbitej cesty medzi Naháčom a Dolným Dubovým

V minulých dňoch oštartovala avizovaná a dlhoočakávaná rekonštrukcia cesty III. triedy medzi Dolným Dubovým a Naháčom. Stavebné práce potrvajú niekoľko týždňov, zmluva medzi Trnavským samosprávnym krajom a zhotoviteľom, spoločnosťou Colas Slovakia, hovorí o odovzdaní diela do 15. júna 2021.

Oprava začala odfrézovaním vrchnej poškodenej vrsty asfaltu a položením nových ložných vrstiev vozovky.

Súvislý šesťkilometrový úsek od križovatky za Dolným Dubovým, popri Dubovskej priehrade, cez Horné Dubové až po obec Naháč dostane nový povrch v celej svojej dĺžke.

Súčasťou prác bude aj vyčistenie a obnova odvodňovacích priekop, ich opätovné sfunkčnenie, aby stojatá voda neznehodnocovala teleso komunikácie.

Komplexná rekonštrukcia úseku bude stáť 475-tisíc eur.

Priebeh rekonštrukcie je naplánovaný tak, aby bola zachovaná prejazdnosť vozidiel minimálne v jednom jazdnom pruhu.

Cesta III. triedy medzi Dolným a Horným Dubovým a Naháčom patrí medzi najhoršie úseky v okrese Trnava, bola vo veľmi zlom až havarijnom stave.

Vozovka s poškodeným asfaltom mala prepadnuté krajnice niekoľko desiatok centimetrov k stredovému pruhu, vodiči boli preto nútení pri stretnutí sa s oprotiidúcim autom zájsť prakticky až na nespevnenú a rozpadnutú časť cesty.

Nehovoriac o nespočte dier, nepríjemne zvlnenom povrchu či množstve priečnych zlomov.

Veľkú radosť so začatím roky túžobne očakávanej obnovy cesty majú najmú obyvatelia Naháča a Horného Dubového.

Otázkou zostáva, či sa v budúcnosti vyrieši parkovanie áut na ceste pred rodinnými domami v Hornom Dubovom.

Bezpečný prejazd obcou totiž komplikujú a zneprehľadňujú autá obyvateľov obce, ktoré parkujú priamo na hlavnej ceste, často v oboch smeroch, čím sa vytvára priestor pre bezpečný prejazd len jedného vozidla.

Ulož ako PDF
Napísal 26. marca 2021 9:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.