reklama

Šesťkilometrový úsek cesty medzi Dolným Dubovým a Naháčom začnú opravovať zrejme na jar 2021

Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja zverejnila 23. októbra 2020 podmienky verejnej súťaže na zhotoviteľa stavebných prác rekonštrukcie šesťkilometrového úseku cesty III.triedy medzi Dolným Dubovým a Naháčom.

Predpokladaná hodnota stavebných prác je stanovená na 1,1 milóna eur s DPH. Hoci trnavská župa zaradila opravu cesty medzi priority na rok 2020 a vyjadrila predpoklad, že cesta bude opravená ešte v tomto roku, napokon to zrejme nestihnú.

V textovej časti súťažných podkladov sa totiž uvádza, že „verejný obstarávateľ odovzdá stavenisko úspešnému uchádzačovi 6. apríla 2021“.

Doba realizácie je v súťaži stanovená na maximálne 3 mesiace od odo dňa odovzdania a prevzatia staveniska. Z oficiálnych podkladov tak vyplýva, že cesta bude zrekonštruovaná najskôr na začiatku leta budúceho roka.


Cesta v smere od Dolného Dubového na Naháč

Cesta III. triedy medzi Dolným a Horným Dubovým a Naháčom patrí medzi najhoršie úseky v okrese Trnava.

„Komunikácia v uvedenom úseku vykazuje poruchy obrusnej vrstvy vozovky a v niektorých prípadoch aj ložnej vrstvy. Odvodňovacie zariadenie priekopy sa nachádza na ľavej strane v smere staničenia v celom úseku a je potrebné ho obnoviť a vyčistiť aby bolo funkčné a stojatá voda neznehodnocovala teleso komunikácie. Opatrenia sú zamerané na obnovenie prevádzkových parametrov komunikácie v súvislých úsekoch a odstránenie lokálnych závad ohrozujúcich užívateľov komunikácie,“ konštatuje Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja v súťažných podkladoch.

Celková dĺžka dotknutého úseku je 5,96 kilometra a rekonštrukcia sa týka celého úseku bez prerušenia, vrátane cesty cez Horné Dubové.

Lehota na predkladanie ponúk uchádzačov v súťaži uplynie 13. novembra 2020.


Riešený úsek vyznačený na mape

ZDROJ: SÚC TTSK

Ulož ako PDF
Napísal 26. októbra 2020 8:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.