reklama

Trnavská župa tento rok opraví asi 50 km ciest, počíta sa aj s rekonštrukciou cesty medzi Dolným Dubovým a Naháčom

Trnavská župa tento rok opraví spolu takmer 50 kilometrov ciest II. a III. triedy v celom kraji. Rekonštrukcia a modernizácia sa týka až 21 úsekov ciest.

K najdlhším opravovaným patria úseky ciest III. triedy Naháč – Dolné Dubové v okrese Trnava a Prietrž – Osuské v okrese Senica.

„Aj napriek ťažkej ekonomickej situácií sme zachovali tempo opráv našich ciest druhej a tretej triedy. Na konci tohto roka budú mať vodiči v trnavskej župe k dispozícii takmer 50 km opravených ciest. Spolu ide o sedem úsekov ciest druhej a štrnásť úsekov ciest tretej triedy v celom kraji,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.


Cesta medzi Dolným Dubovým a Naháčom

Z hľadiska kvality azda najhoršou cestou v okrese Trnava je komunikácia III. triedy medzi Dolným a Horným Dubovým a Naháčom.

V katastrofálnom stave je najmä približne štvorkilometrový úsek od križovatky za Dolným Dubovým, vedúci okolo Dubovskej priehrady, až po koniec obce Horné Dubové.

„Aktuálne pripravujeme súťažné podklady na výber zhotoviteľa. Z tohto verejného obstarávania vzíde aj výsledná cena. Vďaka tansparentným verejným obsatarávaniam sa trnavskej župe opakovane darí dosahovať nižšie ceny, ako sú predpokladané hodnoty zákaziek. Práce na úseku cesty v celkovej dĺžke takmer 6 kilometrov by mali byť zrealizované do konca roka 2020,“ skonštatoval pre trnava-live.sk Odbor komunikácie TTSK 6. augusta.

Župa v roku 2020 vyčlenila na opravu ciest a mostov spolu 7,5 milióna eur z vlastných kapitálových výdavkov, uviedol Viskupič.

Navyše z eurofondov TTSK tento rok rekonštruuje dva úseky ciest druhej triedy a Krajinský most v Piešťanoch.

Ulož ako PDF
Napísal 6. augusta 2020 16:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.