reklama

Cestu medzi Naháčom a Dolným Dubovým opravia o viac ako polovicu lacnejšie

Trnavský samosprávny kraj vysúťažil prostredníctvom svojej organizácie Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja kompletnú rekonštrukciu cesty III/1275 spájajúcej Naháč s Horným a Dolným Dubovým. Vybraný uchádzač ponúkol cenu menej ako 475 tisíc eur, čo predstavuje úsporu 57 % z odhadovaných nákladov.

Predpokladaná hodnota stavebných prác bola stanovená na 1,1 milóna eur s DPH.

Poškodenú komunikáciu začnú rekonštruovať na jar, po ukončení zimnej údržby.

„Pokračujeme v modernizácií našej cestnej infraštruktúry. Nezabúdame pri tom ani na cesty III. triedy. Úspešne sa nám podarilo vysúťažiť súvislú rekonštrukciu vyťaženého šesťkilometrového úseku medzi Naháčom a Dolným Dubovým. Oproti predpokladu sme ušetrili viac ako polovicu. Za tieto peniaze opravíme ďalšie kilometre ciest,“ prisľúbil trnavský župan Jozef Viskupič.


Cesta v smere od Dolného Dubového

V rámci systémového prístupu k opravám ciest prejde tento súvislý šesťkilometrový úsek medzi križovatkami s cestami II/502 a II/560 a dostane nový povrch v celej svojej dĺžke.

Odvodňovacie priekopy budú vyčistené a obnovené tak, aby boli funkčné a stojatá voda neznehodnocovala teleso komunikácie vrátane krajníc.

“Vzhľadom na intenzitu dopravy a dopravný význam komunikácie budú všetky opatrenia realizované tak, aby bola zachovaná prejazdnosť vozidiel minimálne v jednom jazdnom pruhu,” pripomenul Viskupič.

Doba realizácie je v súťaži stanovená na maximálne 3 mesiace od odo dňa odovzdania a prevzatia staveniska. Z oficiálnych podkladov tak vyplýva, že cesta bude zrekonštruovaná najskôr na začiatku leta budúceho roka.

Celková dĺžka dotknutého úseku je 5,96 kilometra a rekonštrukcia sa týka celého úseku bez prerušenia, vrátane cesty cez Horné Dubové.


Riešený úsek vyznačený na mape

ZDROJ: SÚC TTSK

Ulož ako PDF
Napísal 21. decembra 2020 10:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.