reklama

Jedna z najhorších ciest v okrese Trnava sa dočká rekonštrukcie zrejme už v tomto roku

Z hľadiska kvality azda najhoršou cestou v okrese Trnava je komunikácia III. triedy medzi Dolným a Horným Dubovým a Naháčom. Človek sa niekedy pýta, či je táto cesta ešte zaradená v cestnom fonde alebo ju už dávno odpísali.

V katastrofálnom stave je najmä približne štvorkilometrový úsek od križovatky za Dolným Dubovým, vedúci okolo Dubovskej priehrady, až po koniec obce Horné Dubové.

Vozovka s poškodeným asfaltom má prepadnuté krajnice niekoľko desiatok centimetrov k stredovému pruhu, vodiči sú preto nútení pri stretnutí sa s oprotiidúcim autom zájsť prakticky až na nespevnenú a rozpadnutú časť cesty.

Nehovoriac o nespočte dier, nepríjemne zvlnenom povrchu či množstve priečnych zlomov.


Cesta medzi Dolným a Horným Dubovým

Tento zúfalý stav cesty by sa mal podľa slov trnavského župana Jozefa Viskupiča čoskoro zásadne zmeniť.

„Vzhľadom na zlý technický stav zaradil Trnavský samosprávny kraj rekonštrukciu úseku cesty III/1275 medzi Naháčom a Dolným Dubovým v rozpočte medzi priority na rok 2020. Do konca roka plánujeme zrekonštruovať celý tento úsek, čo je takmer 6 kilometrov,“ informoval trnava-live.sk Viskupič.

Trnavská župa aktuálne pripravuje projektovú dokumentáciu na opravu úseku.

„V okamihu, keď bude projektová dokumentácia pripravená, spustíme súťaž na zhotoviteľa stavby. Termín začiatku a ukončenia prác závisí od priebehu súťaže, ale našou prioritou je, aby táto cesta bola opravená v priebehu roka 2020,“ priblížil trnavský župan.

Ulož ako PDF
Napísal 14. januára 2020 8:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Jedna z najhorších ciest v okrese Trnava sa dočká rekonštrukcie zrejme už v tomto roku”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.