reklama

V okolí Trnavy plánujú v budúcom roku zrekonštruovať viacero ciest. Prinášame zoznam vybraných úsekov

Schválený rozpočet Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) na rok 2022 počíta aj s rekonštrukciami viacerých ciest v okolí Trnavy.

Najväčšou investičnou akciou v oblasti cestnej dopravy v budúcom roku má byť rekonštrukcia takmer šesťkilometrového úseku cesty II. triedy 502.

Ide o cestu pod Malými Karpatmi, dotknutý úsek, ktorého sa týka obnova, začína za obcou Doľany na hranici Bratislavského a Trnavského kraja, pokračuje cez Dolné Orešany a končí na okraji Horných Orešian.

Predpokladané náklady na rekonštrukciu cesty sú stanovené na 4,8 milióna eur, župa si s financovaním opravy pomôže prostredníctvom európskych peňazí.


Cesta II/502 v smere do Dolných Orešian

FOTO: trnava-live.sk

V okrese Trnava plánuje TTSK zrekonštruovať aj cestu medzi Špačincami a Jaslovskými Bohunicami v úseku s dĺžkou tri kilometre. Vybraný úsek začína na konci Špačiniec pri križovatke smer Dolné Dubové – J. Bohunice a končí sa asi 700 metrov pred J. Bohunicami.

Ďalším zrenovovaným úsekom má byť cesta II/502 Medzi Naháčom a Dechticami. Rekonštrukcia sa má týkať úseku so začiatkom v obci Naháč a ukončením približne 600 metrov pred vjazd do Dechtíc. Celková dĺžka rekonštrukcie je takmer 3,9 kilometra.

TTSK počíta v roku 2022 aj s obnovou cesty III. triedy č. 1337, konkrétne ide o úsek Dolné Lovčice – Brestovany. Plán počíta s opravou úseku v dĺžke 4,2 kilometra od vjazdu do Dolných Lovčíc zo Zavara cez celú obec až po koniec obce Brestovany.

V okrese Trnava budú zrekonštruované na cestách nižších tried aj dva mosty – jeden v Horných Orešanoch a druhý v Dechticiach.

Širší trnavský región

V roku 2022 by mala začať rekonštrukcia mosta ponad rieku Váh v Hlohovci za 4,5 milióna eur.

Plánuje sa tiež oprava cesty III/1265 z Veľkých Kostolian do Nižnej v dĺžke 6,7 kilometra, opraviť chcú aj trojkilometrový úsek za Hlohovcom v smere na Dolné Trhovište a Pastuchov (Topoľčany), ide o stúpanie za mestom od križovatky s cestou II. triedy do Piešťan.

Od obce Sokolovce po hranicu okresu Hlohovec (cesta Piešťany – Hlohovec) má byť opravený úsek cesty s dĺžkou asi 3,5 km.

Ďalšie rekonštrukcie ciest sú plánované aj v okresoch Galanta, Dunajská Streda, Senica, Skalica a Piešťany.


Rekonštrukcie sa dočká aj veľmi poškodená cesta medzi Naháčom a Dechticami…


…rovnako tak väčšia časť úseku cesty medzi Špačincami a Jaslovskými Bohunicami

FOTO: trnava-live.sk

Ulož ako PDF
Napísal 17. decembra 2021 10:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.