reklama

Trnavskí cestári zrekonštruovali v tomto roku viac ako tridsať úsekov ciest v dĺžke 45 kilometrov

Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) zrekonštruovala v roku 2020 viac ako 30 úsekov ciest v Trnavskom kraji. Vo verejných súťažiach na obnovu ciest ušetrili niekoľko miliónov eur.

Opravy ciest v tomto roku nezastavila ani pandémia. Správa a údržba ciest v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom opravila a zmodernizovala viac ako 45 kilometrov ciest II. a III. triedy v rôznych častiach Trnavského kraja.

“Podarilo sa nám tiež rozhýbať tempo opráv mostov. V tomto roku sme opravili alebo dokončujeme opravu šiestich mostov. Rekonštrukcie a frézovanie ciest či mostov prebiehalo v celom Trnavskom kraji, v každom jednom okrese,” konštatujú trnavskí cestári.

Ilustračné foto: TTSK

V roku 2020 celkovo zrekonštruovali 33 úsekov ciest v dĺžke vyše 45 kilometrov. Opravená plocha ciest tvorí približne 260 tisíc m².

“Transparentnými súťažami na sa nám podarilo znížiť celkovú sumu za opravy o viac ako polovicu na 4 milióny eur. K tomu môžeme ešte pripočítať šesť zrekonštruovaných mostov v hodnote asi 320 – tisíc eur. Okrem toho sme sa zamerali na rôzne iné práce ako napríklad obnovu oporných múrov a priepustov,” konkretizuje Správa a údržba ciest TTSK.

Medzi najväčšie rekonštrukcie zaradili cestári úseky medzi obcami Prietrž a Osuské v okrese Senica, medzi obcami Mad a Pataš v okrese Dunajská Streda, medzi obcou Kráľovský Brod a jej časťou Máčonáš v okres Galanta a úsek medzi Veľkým Grobom a hranicou TTSK rovnakom v galantskom okrese.

“Už teraz sú pripravené projektové dokumentácie na rekonštrukcie ďalších ciest a mostov v našom kraji, ktoré uskutočníme v roku 2021. V budúcom roku plánujeme zmodernizovať ďalších 40 úsekov ciest na celom území kraja a opravíme sa aj 10 mostov, ktoré sú v nevyhovujúcom technickom stave. Za zmienku určite stojí pripravovaná veľká rekonštrukcia mosta v Hlohovci,” prezentujú cestári plány na nasledujúci rok.

Ulož ako PDF
Napísal 15. decembra 2020 8:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavskí cestári zrekonštruovali v tomto roku viac ako tridsať úsekov ciest v dĺžke 45 kilometrov”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.