reklama

Viac ako 8 kilometrov štátnych a krajských ciest prejde do majetku mesta

Viac ako osem kilometrov komunikácií v Trnave prejde do vlastníctva mesta.

Mestská samospráva súhlasí s prevodom pozemných komunikácií, ktoré sú v súčasnosti vo vlastníctve štátu a Trnavského samosprávneho kraja do svojho majetku.

Napriek tomu, že schválenie tohto návrhu mesta na nové usporiadanie ciest v Trnave si vyžiada navýšenie finančných prostriedkov na údržbu a prevádzku zo strany mestského rozpočtu, radnica vstupuje do tohto zámeru v snahe o zefektívnenie správy a údržby ciest na území mesta. Namiesto súčasných troch zostane v meste len jeden vlastník pozemných komunikácií.

Mesto bude vlastniť a spravovať štátne cesty v časti Trstínskej cesty od križovatky s Ružindolskou po križovatku so Šrobárovou (0,46km), časť Hospodárskej od križovatky so Šrobárovou po križovatku so Zeleným kríčkom (0,27km), Zelený kríčok (0,24km), Rybníkovú (0,61km), Bučiansku (0,6km) a Piešťanskú (1,1km) po napojenie na Cestu I/51 Trnava – Severný obchvat.

Od Slovenskej správy ciest tiež prevezme časť Hospodárskej ulice od križovatky so Zeleným kríčkom po križovatku s Kollárovou (1,05km) a Dohnányho ulicu (0,6km).

Z majetku Trnavského samosprávneho kraja prevezme mesto Špačinskú cestu od okružnej križovatky s Krupanskou cestou po križovatku ulíc Rybníková – Špačinská cesta – Bučianska – Hlboká (1,75km), Hlbokú ulicu (1,1km) a časť Sladovníckej od križovatky s Hlbokou po križovatku s Bernolákovou ulicou (0,43km).


Zelenou farbou sú vyznačené cesty, ktoré získa mesto do svojho majetku

Návrh na usporiadanie cestnej siete v meste Trnava odobrili poslanci mestského zastupiteľstva v októbri minulého roka. Pri schvaľovaní návrhu si stanovilo mesto podmienku, že Slovenská správa ciest zrealizuje položenie nových asfaltobetónových povrchov na Trstínskej, časti Hospodárskej od Šrobárovej po Zelený kríčok, na Zelenom kríčku, Rybníkovej, Bučianskej a Piešťanskej ulici.

Podľa odhadov v mestskom rozpočte bude potrebné navýšiť náklady na čistenie ročne o približne 20 – tisíc eur pri rovnakej frekvencii čistenia a prostriedky na zimnú údržbu sa môžu zvýšiť približne o 12 – tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 17. apríla 2012 9:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Viac ako 8 kilometrov štátnych a krajských ciest prejde do majetku mesta”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.