reklama

Hlavné dopravné tepny majú prejsť do vlastníctva mesta

Podmienkou Slovenskej správy ciest (SSC) pre odovzdanie dokončeného severného obchvatu do užívania je vysporiadanie cestnej siete na území mesta. Niektoré komunikácie, ktoré až doposiaľ vlastní a spravuje SSC, musia byť preradené do vlastníctva a správy Trnavského samosprávneho kraja a mesta Trnava.

Zástupcovia mesta Trnava a samosprávneho kraja rokovali o novom usporiadaní ciest na území mesta a na základe dohody vzišiel návrh na nové usporiadanie vlastníckych vzťahov.
Mesto Trnava by podľa tejto dohody malo získať v nasledujúcich mesiacoch do vlastníctva a správy viac ako 8 kilometrov ciest.

Trnavská samospráva má po novom vlastniť a spravovať vyše trojkilometrový úsek Trstínska (od križovatky s Ružindolskou) – Hospodárska – Zelený kríčok – Rybníková – Bučianska – Piešťanská (po napojenie na cestu I/51 Trnava – Severný obchvat, I. etapa).
Do vlastníctva a správy mesta má prejsť aj kilometrový úsek Hospodárskej cesty od križovatky so Zeleným kríčkom, rovnako tak 600 metrov Dohnányho ulice od svetelnej križovatky pri stanici po kruhovú križovatku so Zelenečskou a Tamaškovičovou.
Ďalší viac ako 3 km dlhý úsek Špačinská cesta (od kruhovky s Krupanskou po križovatku s Rybníkovou) – Hlboká – a časť Sladovníckej po križovatku s Bernolákovou prejde tiež do vlastníctva mesta.

Návrh nového usporiadania cestnej siete (klikni pre zväčšenie v novom okne):
Zelenou farbou sú vyznačené úseky, ktoré majú prejsť do vlastníctva a správy mesta, modré sú cesty Trnavského samosprávneho kraja, červená farba označuje cesty vo vlastníctve a správe SSC

Poslanci mestského zastupiteľstva schválili návrh na nové usporiadanie cestnej siete s podmienkou, že Slovenská správa ciest zrealizuje položenie nových asfaltobetónových povrchov vozovky na uliciach Trstínska, časť Hospodárskej od Šrobárovej po Zelený kríčok, Zelený kríčok, Rybníková, Bučianska, a Piešťanská ešte pred odovzdaním severného obchvatu.

S dokončením stavebných prác a odovzdaním obchvatu do prevádzky sa uvažuje na jar 2012.

Schválenie tohto návrhu mesta na nové usporiadanie ciest v Trnave si vyžiada zvýšené finančné prostriedky na údržbu a prevádzku.
Náklady na čistenie bude potrebné navýšiť ročne o približne 20 – tisíc eur pri rovnakej frekvencii čistenia a prostriedky na zimnú údržbu sa môžu zvýšiť asi o 12 – tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 26. októbra 2011 13:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Hlavné dopravné tepny majú prejsť do vlastníctva mesta”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.