reklama

Mesto odkúpi pozemky na Skladovej ulici, do vlastníctva získa ďalších asi 80 metrov cesty

Mesto Trnava odkúpi pozemky pod cestou na Skladovej ulici.

Do vlastníctva trnavskej samosprávy prejde 1001 metrov štvorcových pozemkov, ktoré mesto odkúpi od súkromnej spoločnosti za takmer 105-tisíc eur.

Na pozemkoch stojí dôležitá komunikácia v priemyselnej časti mesta, v lokalite sídli viacero firiem.

V priamom susedstve pozemkov sa nachádza aj budova bývalej vojenskej správy, ktorú aktívne využíva Fakulta masmediálnej komunikácie UCM.


Do vlastníctva mesta prejde asi 80 – metrový úsek cesty za koľajiskom

Reprofoto: Google Street View

„Okrem nákupov investičných pozemkov či území pre rozsiahlu výsadbu zelene sa snažíme postupne vysporiadúvať aj pozemky pod cestnou infraštruktúrou na území mesta. Cieľom je usporiadať majetkovo – právne vzťahy pod miestnymi komunikáciami,“ zdôvodnil kúpu pozemkov pre portál trnava-live.sk primátor Peter Bročka.

Na Skladovej ulici sa mesto v minulosti dlhodobo potýkalo práve s problémom vlastníckych vzťahov pozemkov pod cestou.

Z tohoto dôvodu asi dve desaťročia prakticky nebolo možné značne poškodenú komunikáciu opraviť.

Radnici sa postupne v priebehu niekoľkých rokov podarilo vysporiadať 200 – metrový úsek Skladovej od Trstínskej ulice po koľajisko.

Touto novou investíciou pribudne do vlastníctva mesta ďalších asi 80 metrov cesty.

Ulož ako PDF
Napísal 1. februára 2024 9:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.