reklama

Mesto chce získať areál vedľa ZŠ na ulici K. Mahra na Prednádraží zámenou za pozemky pri Bielom Kostole

Mesto Trnava chce získať prostredníctvom zámeny nehnuteľností objekt a pozemky v susedstve ZŠ s MŠ na ulici Kornela Mahra na Prednádraží. Cieľom je vytvorenie nových kapacít pre predprimárne vzdelávanie detí a poskytovanie sociálnych služieb.

Pozemky a objekt na ulici Kornela Mahra 10 sú vo vlastnícte Centra pre deti a rodiny v Trnave. Zriaďovateľom centra je Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Budova je v súčasnosti nevyužívaná.

Od roku 2007 tu fungovala samostatná výchovná skupina a špecializovaná výchovná skupina pre deti s ťažkým zdravotným postihnutím, v roku 2015 na pracovisku pôsobila samostatná skupina pre mladých dospelých, ktorá však zanikla v júli 2015.

Areál chce získať do vlastníctva trnavská mestská samospráva, využiť ho plánuje na rozšírenie kapacity pre predprimárne vzdelávanie detí a pre poskytovanie sociálnych služieb.


Objekt na ulici K. Mahra

Reprofoto: Google Street View

Za nehnuteľnosti v podobe pozemkov s výmerou asi 3300 metrov štvorcových a budovy v celkovej hodnote 461-tisíc eur stanovenej znaleckým posudkom ponúklo mesto Trnava Centru pre deti a rodiny štyri stavebné pozemky, ktoré sa nachádzajú na Rekreačnej ulici v katastri Trnavy, pri hranici s katastrom Bieleho Kostola.

Mestské pozemky s celkovou výmerou 2837 metrov štvorcových majú podľa znaleckého posudku hodnotu 401-tisíc eur. Rozdiel 60-tisíc eur v hodnote nehnuteľností mesto doplatí Centru pre deti a rodiny.

Centrum pre deti a rodiny Trnava má zámer využiť pozemky na výstavbu dvoch rodinných domov z európskych dotačných fondov, ktoré môžu slúžiť napríklad na komunitnú náhradnú starostlivosť detí.

O návrhu na zámenu nehnuteľností rokovala 23. novembra 2021 Majetková komisia MZ, jej členovia odporučili zastupiteľstvu zámenu schváliť.

Materiál má prerokovať trnavské mestské zastupiteľstvo na zasadnutí 7. decembra.


Areál na ulici K. Mahra 10 vyznačený na katastrálnej mape

Reprofoto: zbgis.skgeodesy.sk


Pozemky na Rereačnej ulici určené na zámenu

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 3. decembra 2021 10:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.