reklama

Mesto chce pri bývalom depe vytvoriť zelenú rekreačnú zónu. Navrhuje zameniť pozemky súkromných osôb za vlastné na Kočišskom

Trnavská radnica chce v budúcnosti vybudovať v lokalite za železničnou traťou pri bývalom depe zelenú infraštruktúru celomestského významu. Časť pozemkov je však vo vlastníctve súkromných osôb, mesto im preto navrhlo zámenu za vlastné pozemky na Kočišskom pri Bielom Kostole.

O návrhu na zámenu pozemkov majú hlasovať mestskí poslanci 22. septembra.

Výmera pozemkov vo vlastníctve fyzických osôb je 21 222 metrov štvorcových a podľa znaleckého posudku je ich hodnota ocenená na 567-tisíc eur.

Deväť pozemkov vo vlastníctve Mesta Trnava navrhnuté na zámenu s priemernou veľkosťou asi 590 metrov štvorcových má celkovú výmeru 5247 m2 a ich hodnota stanovená znaleckým posudkom je 742-tisíc eur.


Archívny záber na pozemky za železničnou traťou v lokalite medzi Prednádražím a bývalým depom

FOTO: trnava-live.sk

„Rozdiel vo všeobecných hodnotách  nehnuteľností vyčíslených v znaleckých posudkoch je 175 000 eur v prospech mesta Trnava. Mesto a vlastníci zamieňaných pozemkov sa dohodli, že hodnota zamieňaných nehnuteľností sa bude na oboch stranách považovať za rovnakú,“ konštatuje dôvodová správa predložená Majetkovou komisiou.

Mestská rada na svojom zasadnutí postúpila materiál na rokovanie zastupiteľstva bez pripomienok.

V lokalite pri sídlisku Prednádražie, za železničnou traťou, plánuje mesto v budúcnosti budovať zelenú infraštruktúru celomestského významu, ktorá má byť v dlhodobom horizonte transformovaná do jednej z hlavných mestských rekreačných oddychových zón pri železničnom depe.

Mesto Trnava pripravuje aj návrh memoranda o spolupráci na projekte obnovy a modernizácie územia bývalého depa s Ministerstvom dopravy a výstavby Slovenskej republiky, Železničnou spoločnosťou Cargo Slovakia, Železničnou spoločnosťou Slovensko a Železnicami Slovenskej republiky.

Zainteresované subjekty majú spolupracovať pri získaní právneho vzťahu k pozemkom a stavbám tvoriacim bývalé depo, na príprave podkladov pre zorganizovanie medzinárodnej architektonickej súťaže návrhov pre obnovu predmetnej lokality a majú vzájomne spolupracovať aj pri príprave podkladov pre zorganizovanie medzinárodnej architektonickej súťaže návrhov na obnovu starého depa.

Ulož ako PDF
Napísal 21. septembra 2022 13:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.