reklama

Mesto chce predať nevyužívané pozemky pri obchvate za najmenej 3,4 milióna eur

Trnavská radnica uvažuje o predaji nevyužívaných pozemkov pri automobilke PSA v dotyku severnej časti obchvatu.

Cena za pozemky s výmerou 77-tisíc metrov štvorcových, ktoré sú v katastri vedené najmä ako orná pôda, je stanovená znaleckým posudkom na 23,23 eura, no mesto chce pozemky predávať s minimálnou východiskou cenou 44,50 eura za meter štvorcový.

Hodnota pozemkov vyčlenených na predaj je tak pre mesto 3,4 milióna eur.

Radnica plánuje vyhlásiť verejnú obchodnú súťaž, podmienky súťaže na predaj pozemkov majú schvaľovať poslanci na najbližšom rokovaní mestského zastupiteľstva v utorok 11. októbra 2016.

pozemok-psa
Pozemky určené na predaj sa nachádzajú medzi PSA a severnou časťou obchvatu

Ilustračné foto

Ako sa uvádza v priloženej správe k verejnej súťaži, predmetné pozemky sú pre mesto nevyužiteľné, preto vedenie mesta rozhodlo o predložení materiálu o predaji pozemkov na rokovanie majetkovej komisie.

Mestský úrad zabezpečil vyhotovenie znaleckého posudku na stanovenie všeobecnej hodnoty pozemkov, pripravil súťažné podmienky na predaj pozemkov obchodnou verejnou súťažou – elektronickou aukciou a predložil na rokovanie majetkovej komisie.

Majetková komisia sa na svojom zasadnutí 13. septembra 2016 oboznámila so súťažnými podmienkami a odporúča mestskému zastupiteľstvu schváliť predaj pozemkov obchodnou verejnou súťažou – elektronickou aukciou s východiskovou cenou 44,50 eura/m2.

Znalecký posudok s hodnotou 23,23 eura/m2 bol vypracovaný v auguste 2016.

Súťaž by mala prebehnúť v druhej polovici novembra v prípade, že sa s návrhom stotožnia mestskí poslanci.

pozemky-mesto-psa
Pozemky určené na predaj sú vyznačené šedou farbou

Ulož ako PDF
Napísal 5. októbra 2016 9:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto chce predať nevyužívané pozemky pri obchvate za najmenej 3,4 milióna eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.