reklama

Mesto chce predať nevyužívané pozemky pri obchvate za najmenej 3,4 milióna eur

Trnavská radnica uvažuje o predaji nevyužívaných pozemkov pri automobilke PSA v dotyku severnej časti obchvatu.

Cena za pozemky s výmerou 77-tisíc metrov štvorcových, ktoré sú v katastri vedené najmä ako orná pôda, je stanovená znaleckým posudkom na 23,23 eura, no mesto chce pozemky predávať s minimálnou východiskou cenou 44,50 eura za meter štvorcový.

Hodnota pozemkov vyčlenených na predaj je tak pre mesto 3,4 milióna eur.

Radnica plánuje vyhlásiť verejnú obchodnú súťaž, podmienky súťaže na predaj pozemkov majú schvaľovať poslanci na najbližšom rokovaní mestského zastupiteľstva v utorok 11. októbra 2016.

pozemok-psa
Pozemky určené na predaj sa nachádzajú medzi PSA a severnou časťou obchvatu

Ilustračné foto

Ako sa uvádza v priloženej správe k verejnej súťaži, predmetné pozemky sú pre mesto nevyužiteľné, preto vedenie mesta rozhodlo o predložení materiálu o predaji pozemkov na rokovanie majetkovej komisie.

Mestský úrad zabezpečil vyhotovenie znaleckého posudku na stanovenie všeobecnej hodnoty pozemkov, pripravil súťažné podmienky na predaj pozemkov obchodnou verejnou súťažou – elektronickou aukciou a predložil na rokovanie majetkovej komisie.

Majetková komisia sa na svojom zasadnutí 13. septembra 2016 oboznámila so súťažnými podmienkami a odporúča mestskému zastupiteľstvu schváliť predaj pozemkov obchodnou verejnou súťažou – elektronickou aukciou s východiskovou cenou 44,50 eura/m2.

Znalecký posudok s hodnotou 23,23 eura/m2 bol vypracovaný v auguste 2016.

Súťaž by mala prebehnúť v druhej polovici novembra v prípade, že sa s návrhom stotožnia mestskí poslanci.

pozemky-mesto-psa
Pozemky určené na predaj sú vyznačené šedou farbou

Ulož ako PDF
Napísal 5. októbra 2016 9:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “Mesto chce predať nevyužívané pozemky pri obchvate za najmenej 3,4 milióna eur”

 1. 1
  VLP says:

  vcera som dostal tringelt tak ja by som to za EURko zebral.

 2. 2
  ison says:

  Na jednej strane je mi ľúto, že mesto predáva svoju zem, no na druhej strane aspoň trochu transparentne.

 3. 3
  Vlado says:

  No nemalo by sa zabúdať aj do budúcna na prípadné rozšírenie severného obchvatu.

 4. 4
  Vladimír Cesnak says:

  A nieje to trošilinku predražené? Veď pozemky pod štadiónom som dostal za 1 EUR. Toto by mohlo stáť odhadujem tak 0.25 EUR, veď je to úplne že mimo centra.

  • 4.1
   majetkova komisia says:

   City Arena to bol extrem, teraz to skusame z inej strany – znalec to odhadne na 22 ale my si povieme ze za 44. znalca sme potrebovali aby sme mali do nami zacatej rovnice o dvoch neznamych SUMA(y)=2 x X, ako doplnit to X
   a nakoniec spokojni su vsetci
   – znalec, lebo ma pracu
   – nasa komisia, lebo sme efektivne vyuzili cas aj ked iba spochybnovanim znalca a vymyslanim nezmyselnych obchodov aj ked mesto nedokaze robit projekty tak, aby vobec minulo sucasny rozpocet
   – poslanci, lebo sa mozu hlasovanim ukazat ako im na tom zalezi
   – obcania, lebo za tu cenu sa to nepreda a nic sa nebude stavat ale dojem o tom ze sa nieco deje bude v nich rezonovat snad az do dalsich volieb

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.