reklama

Schátralý dom na Halenárskej ulici chce mesto predať na tretí pokus

Na tretí raz sa pokúsi mesto Trnava predať meštiacky dom na Halenárskej ulici č. 5 v Trnave. Pri dvoch predchádzajúcich verejných súťažiach sa kupec nenašiel. Mesto vtedy určilo na základe znaleckého posudku minimálnu odkupnú cenu 499-tisíc eur.

Teraz bude schátralú nehnuteľnosť zapísanú v Ústrednom zozname pamiatkového fondu SR predávať vo verejnej súťaži za minimálnu východiskovú cenu 374-tisíc 250 eur, teda o štvrtinu lacnejšie.

Mesto na nákladnú rekonštrukciu objektu nemá peniaze

Foto: norc

V dome postavenom v roku 1862 sa nachádza sedem bytových jednotiek. Podľa informatívnej správy, ktorú pre mesto Trnava vypracovala správcovská spoločnosť TT-Komfort, stav nehnuteľnosti je zlý. Na najnutnejšie opravy je potrebné vynaložiť najmenej 11-tisíc eur, náklady na celkovú rekonštrukciu objektu sa podľa odhadov TT-Komfortu môžu vyšplhať až na 730-tisíc eur.

„Majetková komisia sa zaoberala situáciou nehnuteľností vo vlastníctve mesta v zlom technickom stave situovaných v centrálnej mestskej zóne. Medzi týmito nehnuteľnosťami je aj nehnuteľnosť na Ulici Halenárska č. 5. Vzhľadom na to, že predmetná nehnuteľnosť už bola dvakrát ponúkaná na odpredaj obchodnou verejnou súťažou za východiskovú cenu určenú znaleckým posudkom, majetková komisia odporúča mestskému zastupiteľstvu opätovne schváliť odpredaj nehnuteľnosti obchodnou verejnou súťažou, ale za zníženú pôvodnú východiskovú cenu o 25%,“ vyjadrila sa majetková komisia v dôvodovej správe k materiálu, o ktorom budú na budúci týždeň rokovať trnavskí poslanci.

Ulož ako PDF
Napísal 12. apríla 2011 9:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Schátralý dom na Halenárskej ulici chce mesto predať na tretí pokus”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.