reklama

Mesto chce v súťaži predať schátralý historický dom na Kapitulskej ulici

Mestské zastupiteľstvo plánuje na decembrovej schôdzi vyhlásiť verejnú súťaž na predaj nehnuteľnosti na Kapitulskej ulici v Trnave.

Staticky narušená budova je v zlom technickom stave. V objekte ešte nedávno bývalo šesť rodín. Po dohode s mestom sa nájomníci z bytov pred niekoľkými mesiacmi vysťahovali.

Nehnuteľnosť je evidovaná v Ústrednom zozname kultúrnych pamiatok SR.

Minimálnu východiskovú cenu do verejnej súťaže určí znalecný posudok.Dom situovaný v historickom centre je v dezolátnom stave

Podľa našich informácií bude prípadný záujemca o kúpu schátralého objektu, ktorý stojí na pozemku s rozlohou 946 metrov štvorcových, musieť ponúknuť mestu približne 300-tisíc eur.

Tehlový dom na Kapitulskej číslo 3 patrí do zoznamu približne troch desiatok nehnuteľností, ktoré sa snaží trnavská samospráva už dlhé roky neúspešne predať.

Podľa odborného posudku je objekt v dezolátnom stave, má poškodenú statiku a vyžaduje si komplexnú a finančne náročnú rekonštrukciu.

Ulož ako PDF
Napísal 4. decembra 2012 10:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto chce v súťaži predať schátralý historický dom na Kapitulskej ulici”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.