reklama

Nájomníci zo schátralého domu na Kapitulskej sa dohodli s mestom na vysťahovaní

Siedmi z ôsmich nájomníkov schátralého historického domu na Kapitilskej ulici v Trnave súhlasili s ponukou bytovej komisie mestského zastupiteľstva a prijmú náhradné byty.

Ako sme informovali už na konci marca, mesto požiadalo nájomníkov o vysťahovanie z dôvodu zlého technického stavu objektu. Zároveň im ponúklo náhradné ubytovanie v iných mestských bytoch.

Byty v dome sú podľa zistení komisie vlhké a plesnivé, na stenách sú praskliny, oddeľujú sa múry, poškodené sú vonkajšie rámy okien. Pivničné priestory sú nepoužívané z dôvodu neosvetlenia, zlého prístupu a z bezpečnostných dôvodov. Poškodená je aj vonkajšia fasáda celého domu. Strecha je v zlom stave a zateká.

Za nebezpečné považuje bývanie v tomto objekte aj prizvaný odborník v otázkach statiky budov, pripomenul vedúci kancelárie primátora mesta Pavol Tomašovič.Dom situovaný v historickom centre je v dezolátnom stave

Mesto Trnava sa dohodlo na vysťahovaní so siedmimi nájomníkmi. Dostanú adekvátne náhradné ubytovanie v nájomných bytoch, navyše s možnosťou ich neskoršieho odkúpenia do osobného vlastníctva. Náhradné ubytovanie sme ponúkli aj rodine, ktorá zatiaľ nepristúpila na dohodu a sťahovať sa nechce. Práve táto rodina však býva v dome bez platnej nájomnej zmluvy,“ priblížil Tomašovič a zdôraznil, že aj napriek tomu, že rodina býva v dome takpovediac načierno, mesto nechce, aby títo ľudia skončili na ulici. Preto dostali ponuku na náhradné ubytovanie aj oni.

Návrh bytovej komisie na poskytnutie náhradného ubytovanie odsúhlasili na júnovej schôdzi poslanci mestského zastupiteľstva.

Čo bude z historickým objektom ďalej, nie je isté. Mesto na nákladnú rekonštrukciu nemá. Dom na Kapitulskej patrí do zoznamu približne troch desiatok nehnuteľností, ktoré sa snaží trnavská samospráva už dlhé roky neúspešne ponúknuť na predaj.

Najlepším riešením by bolo nájsť záujemcu, ktorý by historický objekt od mesta odkúpil a zrenovoval,“ uzatvoril P. Tomašovič.

Ulož ako PDF
Napísal 4. júla 2012 13:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nájomníci zo schátralého domu na Kapitulskej sa dohodli s mestom na vysťahovaní”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.