reklama

Parčík na Kapitulskej ulici dostane nové osvetlenie, celkovú revitalizáciu plánujú o rok

Technicky zastarané a opotrebované osvetlenie parčíka na Kapitulskej ulici mesto vymení za modernejšiu svetelnú sústavu. Zámer rekonštrukcie osvetlenia je súčasťou komplexnej revitalizácie parčíka, ktorú mesto podľa najnovších informácií plánuje uskutočniť v roku 2017.

Aktuálne mesto hľadá prostredníctvom verejnej súťaže realizačnú firmu, ktorá obnoví zastarané elektrické rozvody a inštaluje nové osvetľovacie telesá.

Podľa technickej správy jestvujúce osvetlenie parčíka je opotrebované „a bude potrebné previesť kompletnú rekonštrukciu, doplnenie svietidiel a kabeláže, ako aj preveriť optimalizáciu rozmiestnenia verejného osvetlenia exteriéru v parčíku“.

Cieľom zámeru je podľa mestskej samosprávy vybudovať modernú, plne funkčnú oddychovú zónu s adekvátnym vonkajším osvetlením a silnoprúdovými rozvodmi a tým zabezpečiť skvalitnenie infraštruktúry dotknutého územia.

kapitulska-parcik

Ilustračné foto

Ako vyplýva z vypracovanej projektovej dokumentácie, v parčíku na Kapitulskej ulici pribudnú tri trojmetrové stožiare verejného osvetlenia, v časti pri námestí sv. Mikuláša budú doplnené dve do zeme zapustené svietidlá určené na ilumináciu pamätníka M. Schneidera Trnavského, komplexnú rekonštrukciu čaká dvanásť jestvujúcich tzv. svietiacich stĺpikov. V priestore nainštalujú aj tri nové elektrické rozvádzače a novú kabeláž.

Stĺpy verejného osvetlenia na základe stanoviska odboru Odboru územného rozvoja a koncepcií musia byť totožné so stĺpmi nachádzajúcimi sa na Kapitulskej ulici.

Podľa pôvodných plánov radnice malo prísť v tomto roku aj ku komplexnej revitalizácii parčíka, tento zámer je však podľa aktuálnych informácií presunutý na budúci rok.

V rámci plánovanje obnovy priestoru chce mesto vysadiť nové kríky, záhony či trávnaté plochy.

Z dôvodu zlého zdravotného stavu zrejme z parčíka odstránia niekoľko kríkov a aj dva či tri choré stromy.

Ulož ako PDF
Napísal 7. augusta 2016 12:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.