reklama

Parčík na Kapitulskej ulici dostane nové osvetlenie, celkovú revitalizáciu plánujú o rok

Technicky zastarané a opotrebované osvetlenie parčíka na Kapitulskej ulici mesto vymení za modernejšiu svetelnú sústavu. Zámer rekonštrukcie osvetlenia je súčasťou komplexnej revitalizácie parčíka, ktorú mesto podľa najnovších informácií plánuje uskutočniť v roku 2017.

Aktuálne mesto hľadá prostredníctvom verejnej súťaže realizačnú firmu, ktorá obnoví zastarané elektrické rozvody a inštaluje nové osvetľovacie telesá.

Podľa technickej správy jestvujúce osvetlenie parčíka je opotrebované „a bude potrebné previesť kompletnú rekonštrukciu, doplnenie svietidiel a kabeláže, ako aj preveriť optimalizáciu rozmiestnenia verejného osvetlenia exteriéru v parčíku“.

Cieľom zámeru je podľa mestskej samosprávy vybudovať modernú, plne funkčnú oddychovú zónu s adekvátnym vonkajším osvetlením a silnoprúdovými rozvodmi a tým zabezpečiť skvalitnenie infraštruktúry dotknutého územia.

kapitulska-parcik

Ilustračné foto

Ako vyplýva z vypracovanej projektovej dokumentácie, v parčíku na Kapitulskej ulici pribudnú tri trojmetrové stožiare verejného osvetlenia, v časti pri námestí sv. Mikuláša budú doplnené dve do zeme zapustené svietidlá určené na ilumináciu pamätníka M. Schneidera Trnavského, komplexnú rekonštrukciu čaká dvanásť jestvujúcich tzv. svietiacich stĺpikov. V priestore nainštalujú aj tri nové elektrické rozvádzače a novú kabeláž.

Stĺpy verejného osvetlenia na základe stanoviska odboru Odboru územného rozvoja a koncepcií musia byť totožné so stĺpmi nachádzajúcimi sa na Kapitulskej ulici.

Podľa pôvodných plánov radnice malo prísť v tomto roku aj ku komplexnej revitalizácii parčíka, tento zámer je však podľa aktuálnych informácií presunutý na budúci rok.

V rámci plánovanje obnovy priestoru chce mesto vysadiť nové kríky, záhony či trávnaté plochy.

Z dôvodu zlého zdravotného stavu zrejme z parčíka odstránia niekoľko kríkov a aj dva či tri choré stromy.

Ulož ako PDF
Napísal 7. augusta 2016 12:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.