reklama

Trojičné námestie dostane nové lavičky aj lampy

Trojičné námestie dostane v budúcom roku nový uličný mobilár.

Mesto plánuje v snahe o rehabilitáciu centra Trnavy vymeniť poškodené a morálne zastaralé lavičky, inštalovať nové odpadkové koše, doplniť mobilár pre umiestnenie zelene a architektonicky prebudovať zelené ostrovčeky.

Na námestí sa tiež uvažuje s výmenou a novým rozmiestnením lámp verejného osvetlenia a lokálnymi opravami poškodenej dlažby.

trojicne-lavicky
Aj staré lavičky vymenia na námestí za nové

Nový mobiliár na Trojičnom námestí má byť v súlade s mobiliárom umiestneným na pešej zóne.

Situácia s lampami je trošku zložitejšia, na túto tému rokujeme s Krajským pamiatkovým úradom v Trnave. Plánujeme vymeniť všetky lampy na námestí za nové, do začiatku jari by sme chceli dospieť k dohode,“ priblížil vedúci odboru investičnej výstavby na mestskom úrade Dušan Béreš.

Rozpočet počíta v budúcom roku s investíciou na výmenu mobiliáru vo výške 60-tisíc eur.

Súčasťou zmien na Trojičnom námestí bude aj odstránenie stromov pri pošte a výsadba niekoľkých nových stromov.

Inštaláciu nového mobiliáru a všetky plánované zmeny chceme realizovať tak, aby bol projekt hotový do začiatku turistickej sezóny,“ doplnil D. Béreš.

trojicne-namestie
Vizuál nového mobiláru na námestí má byť zjednotený s pešou zónou

Ulož ako PDF
Napísal 17. decembra 2013 9:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trojičné námestie dostane nové lavičky aj lampy”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.