reklama

Staré lavičky za nové vymení mesto na Trojičnom námestí zrejme počas leta

Poškodené a morálne zastarané lavičky na Trojičnom námestí Trnavčanom aj návštevníkom mesta „kolú oči“ už dlhší čas.

Mesto s ich výmenou až doposiaľ otáľalo. Už istý čas totiž pripravujú architekti nový vizuálny koncept celkovej výmeny mobiliáru v podobe lavičiek, lámp verejného osvetlenia, odpadkových košov či nádob na umiestnenie zelene.

Lavičky na Trojičnom námestí plánujeme vymeniť ešte v tomto roku, predbežne sa uvažuje s obdobím počas letných mesiacov. V rámci nového mobiliáru pribudnú v tomto roku aj nové odpadkové koše,“ povedal vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

lavicky-trojicne
Lavičky na námestí majú už svoje najlepšie časy dávno za sebou

Podľa Tomašoviča nové lavičky budú vo vizuálnom kontexte s už inštalovaným sedením na zrekonštruovanej Hlavnej ulici alebo pred Divadlom Jána Palárika.

K pôvodne zamýšľanej komplexnejšej výmene prvkov mobiliáru mesto pristúpi až po dokončení rekonštrukcie Hviezdoslavovej ulice, na ktorú Trojičné námestie priamo nadväzuje, teda v roku 2015.

V súčasnosti prebieha komunikácia s Krajským pamiatkovým úradom aj architektmi o budúcej podobe niektorých prvkov na Trojičnom námestí, a rovnako aj na Hviezdoslavovej ulici,“ poznamenal.

Prvé zmeny v rámci postupnej rehabilitácie námestia sa uskutočnili už na jar, kedy mesto nahradilo staré stromy pri fontáne novými, a súčasne vysadilo trávnik s kvetinovým záhonom. Nové stromy pribudli aj pred objektom domu kultúry.

pesia-zona-lavicky
Nové lavičky majú byť vizuálne podobným tým z pešej zóny a spred divadla

Ulož ako PDF
Napísal 12. mája 2014 13:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Staré lavičky za nové vymení mesto na Trojičnom námestí zrejme počas leta”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.