reklama

Mesto opäť ponúka nehnuteľnosti na Trojičnom námestí a Štefánikovej

Mesto ponúka na predaj dve nehnuteľnosti v historickom centre. Domy na Štefánikovej 4 a Trojičnom námestí 5 sú zapísané v Ústrednom zozname pamiatkového fondu ako národné kultúrne pamiatky.

Samospráva ich bude predávať formou verejnej obchodnej súťaže. Súhlas s vyhlásením súťaže a jej podmienkami majú odhlasovať poslanci na utorňajšom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

Hodnota nehnuteľností je podľa znaleckého posudku stanovená na 683-tisíc eur. Nehnuteľnosť na Štefánikovej ulici má podľa znalca hodnotu 378-tisíc eur, dom na Trojičnom námestí 305-tisíc eur. Obe sú v havarijnom stave a vyžadujú kompletnú rekonštrukciu.

O rovnaké nehnuteľnosti mali ešte v roku 2009 záujem dvaja trnavskí podnikatelia. Mestu ponúkli výmenou za domy objekt a pozemky bývalej materskej školy na Coburgovej ulici. Priestory chcelo mesto využívať ako domov pre seniorov. Výmena sa napokon nerealizovala, pretože vyšlo najavo, že k budove a pozemkom na Coburgovej ulici sa hlásia viacerí vlastníci.


Dom na Štefánikovej 4


Nehnuteľnosť na Trojičnom námestí

Nehnuteľnosť na Štefánikovej ulici č. 4 je dvojpodlažná budova rozdelená na tri hlavné priestory – suterén, prízemie a 1. poschodie. Celý objekt je preklasifikovaný na nebytový priestor. Technický stav objektu je v zlom stave, staticky narušený, strecha je vo veľmi zlom stave, celý objekt vyžaduje značnú rekonštrukciu. V súčasnom období sú využívané na prenájom iba priestory na prízemí, priestory v pivnici a na 1. poschodí sa z dôvodu zlého technického stavu nedajú prenajímať.
Nehnuteľnosť na Trojičnom námestí č. 5 je dvojpodlažná so suterénom. Prízemie objektu je rozdelené na dva samostatné nebytové priestory, ktoré sú v súčasnosti prenajaté. Poschodie tvoria tri bytové jednotky, ktoré sa z dôvodu zlého technického stavu nedajú využívať. Zadný trakt objektu a suterén – klenbová pivnica sú taktiež neobsadené z dôvodu narušenej statiky. Celý objekt je potrebné rekonštruovať
,“ uvádza sprievodná správa k materiálu o vyhlásení verejnej súťaže na predaj objektov.

Nehnuteľnosti majú spoločný dvor v tvare L a v budúcnosti je možné ich prepojiť. Aj z toho dôvodu ich radnica predáva ako jeden celok.

Mesto Trnava predáva v súčasnosti približne 30 schátralých nehnuteľností v historickom centre. Ich spoločným menovateľom je zlý technický stav a potreba pomerne značných investícií. Na tie však radnica nemá peniaze. Mesto sa doteraz nepodarilo predať ani jednu z pamiatkovo cenných nehnuteľností.

Dvor objektu na Trojičnom námestíNa konci dvora je nehnuteľnosť na Štefánikovej, ktorú je možné prepojiť s objektom na Trojičnom námestí

Ulož ako PDF
Napísal 16. apríla 2012 11:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto opäť ponúka nehnuteľnosti na Trojičnom námestí a Štefánikovej”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.