reklama

Mesto opäť ponúka nehnuteľnosti na Trojičnom námestí a Štefánikovej

Mesto ponúka na predaj dve nehnuteľnosti v historickom centre. Domy na Štefánikovej 4 a Trojičnom námestí 5 sú zapísané v Ústrednom zozname pamiatkového fondu ako národné kultúrne pamiatky.

Samospráva ich bude predávať formou verejnej obchodnej súťaže. Súhlas s vyhlásením súťaže a jej podmienkami majú odhlasovať poslanci na utorňajšom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

Hodnota nehnuteľností je podľa znaleckého posudku stanovená na 683-tisíc eur. Nehnuteľnosť na Štefánikovej ulici má podľa znalca hodnotu 378-tisíc eur, dom na Trojičnom námestí 305-tisíc eur. Obe sú v havarijnom stave a vyžadujú kompletnú rekonštrukciu.

O rovnaké nehnuteľnosti mali ešte v roku 2009 záujem dvaja trnavskí podnikatelia. Mestu ponúkli výmenou za domy objekt a pozemky bývalej materskej školy na Coburgovej ulici. Priestory chcelo mesto využívať ako domov pre seniorov. Výmena sa napokon nerealizovala, pretože vyšlo najavo, že k budove a pozemkom na Coburgovej ulici sa hlásia viacerí vlastníci.


Dom na Štefánikovej 4


Nehnuteľnosť na Trojičnom námestí

Nehnuteľnosť na Štefánikovej ulici č. 4 je dvojpodlažná budova rozdelená na tri hlavné priestory – suterén, prízemie a 1. poschodie. Celý objekt je preklasifikovaný na nebytový priestor. Technický stav objektu je v zlom stave, staticky narušený, strecha je vo veľmi zlom stave, celý objekt vyžaduje značnú rekonštrukciu. V súčasnom období sú využívané na prenájom iba priestory na prízemí, priestory v pivnici a na 1. poschodí sa z dôvodu zlého technického stavu nedajú prenajímať.
Nehnuteľnosť na Trojičnom námestí č. 5 je dvojpodlažná so suterénom. Prízemie objektu je rozdelené na dva samostatné nebytové priestory, ktoré sú v súčasnosti prenajaté. Poschodie tvoria tri bytové jednotky, ktoré sa z dôvodu zlého technického stavu nedajú využívať. Zadný trakt objektu a suterén – klenbová pivnica sú taktiež neobsadené z dôvodu narušenej statiky. Celý objekt je potrebné rekonštruovať
,” uvádza sprievodná správa k materiálu o vyhlásení verejnej súťaže na predaj objektov.

Nehnuteľnosti majú spoločný dvor v tvare L a v budúcnosti je možné ich prepojiť. Aj z toho dôvodu ich radnica predáva ako jeden celok.

Mesto Trnava predáva v súčasnosti približne 30 schátralých nehnuteľností v historickom centre. Ich spoločným menovateľom je zlý technický stav a potreba pomerne značných investícií. Na tie však radnica nemá peniaze. Mesto sa doteraz nepodarilo predať ani jednu z pamiatkovo cenných nehnuteľností.

Dvor objektu na Trojičnom námestíNa konci dvora je nehnuteľnosť na Štefánikovej, ktorú je možné prepojiť s objektom na Trojičnom námestí

Ulož ako PDF
Napísal 16. apríla 2012 11:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

13 komentárov pre “Mesto opäť ponúka nehnuteľnosti na Trojičnom námestí a Štefánikovej”

 1. 1
  Tomorrow says:

  Ten znalec by tusim aj hovno ohodonotil ze ma cenu zlata.

 2. 2
  MBA says:

  Tie domy čo mesto ponúka treba predať za absolútne minimum, aby ich záujemci mohli zrekonštruovať. Lepšie keď to bude pekné a opravené ako by to malo chátrať a čakať na princa z rozprávky.

  Veď kto má dnes len tak voľných 20 miliónov Sk len na nákup dvoch harabúrd a pritom potrebuje ďalších najmenej 10 milionov na rekonštrukciu + starosti s úradmi, ide o kultúru pamiatku.
  Viem že takí existujú, ale veľa ich nie je.

 3. 3
  Fero says:

  Ten kto sa zúčastní a ponúkne tuto astronomickú sumu, musí mať veľké Trnavské srdco a veľmi veľa peňazí. Verím že sa taký človek nájde. Držím palce :)))

 4. 4
  Weighted says:

  Myslim, ze je to dobra cena. Ked si tam po rekonstrukci necha tu kaviarnicku a metrovy textil, tak okolo roku 2500 sa mu to vrati a moze to znovu predat ako staticky narusenu zrucaninu.

 5. 5
  Ladislav says:

  Poslanci mestkeho zastupitelstva asi troska nemaju triezvy rozum.
  Kto da tolko penazi za take haraburdy?
  Vsak to potrebuje velke investicie a ten kto tu napise taku blbost ze sak to prerobi a potom da na prenajom veru nie je v obraze.Mesto sa pomalicky vyludnieva a to znamena ze radsej si podnikatel prenajme priestor v maxe ci v tescu a ma zaisteny prijem nez by mal drahu prevadzku v meste a prijem skoro ziadny.
  Toto kto kupi bude dobry blbec.

 6. 6
  stefan says:

  Aspoň konečne vidíme ako sa KDH staralo 20 rokov o majetok mesta

 7. 7
  Ujo Palo says:

  Zaujímavé, že sa nikto nepýta, kde išlo za posledných 22 rokov nájomné z týchto domov.

 8. 8
  Jovany says:

  stefan tak je to ako si napisal

  • 8.1
   danTT says:

   No pekne sa mesto staralo 20 rokov o majetok na tak exponovaných miestach, je škandalózne že to došlo do takéhoto stavu (pre tých čo napíšu že nemalo peniaze, tak hneď zdôrazním že im priamo pod hubou zdevastovali a rozkradli pracháreň, ktorú predtým nákladne zrekonštruovalo….) Všetci čo boli na meste od 89 sú vinný…..páni posranci a primátor.

 9. 9
  ... says:

  Primator je cul- teho casu na odbore financi, relatyvne odysel.ale len na oko. Po pravde sedzy furt na penazoch. Oneee

 10. 10
  trululu says:

  Je minimálne neslušné ak nie chrapúnske ponúkať niekomu neuprataný barák na predaj aspoň mohli vykydať fuj

 11. 11
  ... says:

  Ked vidim ten bordel na foto, tak ma napada len jedno. Co robi sprava mestskeho majetku ? Ani len upratat dvor a vykonat zakladne udrziavacie prace. Zisky idu do rakuska a tu shit. Len tak dalej. Chce sa mi vracat ked to vidim. Hanba

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.