reklama

O novom vlastníkovi domu na Trojičnom námestí rozhodne online elektronická aukcia

Do stredajšej uzávierky sa zapojilo do verejnej obchodnej súťaže o dve mestské nehnuteľnosti sedem záujemcov. O kúpu objektu na Trojičnom námestí 7 prejavilo záujem šesť záujemcov, nehnuteľnosť na rohu Športovej a Kollárovej ulice získa zrejme jediný účastník súťaže, ktorý splnil vyhlásené podmienky.

Minimálnu alebo vyššiu ako minimálnu východiskovú cenu domu v rohu Trojičného námestia ponúklo šesť záujemcov, boli medzi nimi aj spoluzakladateľ softvérovej spoločnosti Eset Miroslav Trnka či súčasný nájomník bytovej časti objektu, herec Tibor Vokoun.

Záujemcovia museli navrhnúť sumu najmenej 359 000 eur, ktorú stanovil znalecký posudok.

Najvyššia ponuka presiahla podľa našich informácií viac ako 410-tisíc eur.

O novom vlastníkovi nehnuteľnosti rozhodne najvyššia ponúknutá cena v online elektronickej aukcii na konci marca.

Mesto predpokladá, že týmto spôsobom sa podarí vygenerovať do rozpočtu viac peňazí.

dom-trojicne
Dom je podľa mesta v slabšom technickom stave, no je schopný užívania

Nehnuteľnosť na Trojičnom námestí 7 je postavená na pozemku s výmerou viac ako 560 metrov štvorcových. Na prízemí sa nachádzajú dve obchodné jednotky, na 1. poschodí sa nachádzajú dva byty.

Jeden trojizbový byt aj jedna obchodná prevádzka – textilná galentéria – sú momentálne prenajaté. Mesto upozorňuje prípadných záujemcov na skutočnosť, že k nehnuteľnosti sa viažu záväzky spojené s prenájmami.

O dom na Športovej ulici sa uchádzal v súťaži jeden záujemca s ponukou 180-tisíc eur, čo je o dvetisíc viac, ako bola stanovená minimálna východisková cena.

Ak splní všetky náležitosti požadované mestom, nehnuteľnosť získa za túto sumu.

Rožnú budovu situovanú pri križovatke s Kollárovou ulicou naposledny využíval Policajný zbor SR, umiestené tu bolo Oddelenie cudzineckej polície.

V minulosti tu sídlila cestovná kancelária, reštaurácia alebo redakcia športového týždenníka.

Nebytová budova na Športovej 10 je umiestnená na parcele s výmerou 365 metrov štvorcových.

sportova10
V objekte naposledy sídlila cudzinecká polícia

Ulož ako PDF
Napísal 21. marca 2016 8:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.