reklama

Na Trojičnom námestí už stojí vianočný smrek

Viac ako tridsaťročný smrek pichľavý od darcu z Bohdanoviec nad Trnavou priviezli v piatok popoludní na Trojičné námestie. Strom so striebristým nádychom bude ozdobou vianočnej Trnavy.

Výrub asi trinásť metrov vysokého smreka síce nešiel úplne podľa plánov, strom však napokon po viac ako štvorhodinovej práci úspešne dorazil do centra Trnavy.

Smrek pichľavý darovala mestu rodina Trníkovcov. Priestor pre rodinným domom už svojou veľkosťou prerástol a musel ho opustiť.

strom-1
Ozdobou námestia bude v tomto roku 13-metrový smrek pichľavý

Široké konáre aj váha stromu, pod ktorou nevydržal jeden z kovových podstavcov a praskol, spôsobili robotníkom menšie problémy. Opatrnosť museli zvýšiť aj pri prevoze špeciálneho nadrozmerného nákladu.

Strom vybraný na námestie musí splniť všetky zákonom stanovené podmienky, aby mohol byť vyrúbaný.

Na námestie väčšinou umiestňujú stromy, ktoré napríklad prerástli priestor, v ktorom boli vysadené, ich rozrastená koreňová sústava poškodzuje inžinierske siete, základy domu alebo komunikácie. Nie je preto možné vyrúbať zdravý strom.

Všetky náklady spojené s výrubom a inštaláciou stromu hradí organizátor Vianočných trhov.

Inštalácia sa robí s istým časovým predstihom, pretože je potrebné strom priviezť a osadiť ešte predtým, ako sa začne s montážou stánkov a výzdoby Vianočných trhov.

strom2

strom3

strom4

strom5
strom6

Ulož ako PDF
Napísal 11. novembra 2016 14:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.