reklama

Trojičné námestie vyzdobí do strieborna sfarbený smrek zo Špíglsálu

Inštalácia vianočného stromu na Trojičnom námestí prebehla vo štvrtok predpoludním bez problémov.

Námestie bude v tomto roku zdobiť 13 – metrov vysoký smrek pichľavý. Rástol približne 30 rokov na Špíglsáli.

Strom vybrali organizátori Vianočných trhov spoločne s mestským úradom spomedzi približne desiatich kandidátov. Mestu ho ponúkli jeho majitelia.

“Veríme, že smrek sa bude ľuďom páčiť. Je symetrický, sfarbený do strieborna. Oslovil nás na hneď na prvý raz. O výrub požiadali majitelia stromu, pretože jeho rozmery už presahovali možnosti priestoru, v ktorom rástol,” uviedol organizátor Vianočných trhov Ivan Novotný zo spoločnosti Mediaflash.

strom-6
Smrek pichľavý inštalovali na námestí dnes predpoludním

Ako poznamenal Pavol Varmus z firmy Primastav, ktorá zabezpečovala výrub, prevoz a inštaláciu stromu, problémy sa nevyskytli a manipuláciu s približne dvojtonovým smrekom zvládli bez väčších ťažkostí.

Prevoz vianočného stromu prebieha každoročne s predstihom približne v polovici novembra. Dôvod je jednoduchý. V druhej polovici novembra začínajú na námestí inštalovať desiatky drevených stánkov a výzdobu Vianočných trhov. Potom by sa ťažké mechanizmy už na námestie nedostali.

Všetky náklady spojené s výrubom, prevozom, inštaláciou a vyzdobením stromu znáša organizátor trhov.

Vianočný strom slávostne rozsvietia počas otvorenia trhov 27. novembra, týždeň predtým, v piatok 20. novembra, bude pred radnicou otvorené klzisko.

Strom ozdobí v tomto roku približne dvakrát viac svetielok ako tomu bolo v minulosti.

Vysvietené budú aj dve lipy na Trojičnom námestí.

FOTOGALÉRIA:

strom-t

strom1

strom2

strom3

strom4

strom5

strom-d

Ulož ako PDF
Napísal 12. novembra 2015 11:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

8 komentárov pre “Trojičné námestie vyzdobí do strieborna sfarbený smrek zo Špíglsálu”

 1. 1
  Palo says:

  Zo Spiglsalu? Od koho?

 2. 2
  FR KO says:

  Škoda takého krásneho stromu. To nevie Brocka kúpiť nejaký umelý, aby stromy v trnave neubudali?

  • 2.1
   serus says:

   Vzdy je na namesti strom, ktory by bol tak ci tak vyrubany. Je to napisane aj v tomto clanku a pise sa o tom kazdy rok. Rubu len take stromy, ktore uz nemozu rast tam kde rastu, lebo prerastli dany priestor, ich korenova sustava poskodzuje chodnik, plot, zaklady domu, siete pod zemou a podobne.
   Nedavno o tom bola aj repotaz v MTT.

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.