reklama

Centrum Trnavy bude počas adventu a vianočných sviatkov zdobiť 25 – ročný smrek z obce Borová

S výškou približne 11 metrov je o trošku menší ako obvykle, má asi 25 rokov a rástol pred rodinným domom v obci Borová pri Trnave.

Trojičné námestie bude počas adventu a vianočných sviatkov v roku 2020 zdobiť smrek z Borovej. Svojimi rozmermi už presiahol priestor, v ktorom rástol, preto ho majitelia ponúkli obci a napokon sa dostal až do Trnavy.

Vianočný strom nainštalovali na námestí v centre Trnavy 24. novembra 2020.


Vianočný smrek na Trojičnom námestí

„Prevoz aj inštalácia smreku prebehli bez problémov. Strom je o trošku menší a najmä nebol široko rozvetvený, preto cesta na námestie nespôsobila žiadne technické ani dopravné problémy,“ skonštatoval Pavol Varmus z trnavskej firmy Primastav.

Práce na výrube smreka v mieste jeho bydliska trvali približne dve hodiny a prebiehali hladko.

„Našťastie priestorové podmienky na mieste výrubu boli dobré, strom už začal zasahovať do inžinierskych sietí. V prípade zlomenia alebo pádu kvôli búrke alebo vetru navyše hrozilo poškodenie domu, aj preto požiadali majitelia stromu o výrub,“ poznamenali pracovníci zo spoločnosti Wofis, ktorá sa spolupracovala pri prevoze a osadení vianočného stromu.

Samotná inštalácia na námestí zabrala skúseným členom tímu necelé dve hodiny.

Ulož ako PDF
Napísal 24. novembra 2020 14:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Centrum Trnavy bude počas adventu a vianočných sviatkov zdobiť 25 – ročný smrek z obce Borová”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.