reklama

Na námestí stojí vianočný smrek zo Špačiniec, majitelia sa pri lúčení neubránili slzám

Aj slzy dojatia dnes už bývalých majiteľov sprevádzali lúčenie a odvoz smreka zo Špačiniec do Trnavy. Útechou pre rodinu, ktorá Trnavčanom darovala tento krásny strom, môže byť pocit, že práve ich smrek sa stane na sklonku života hlavnou ozdobou vianočných sviatkov v centre mesta na Trojičnom námestí.

Pred vyrezaním stromu, ktorý rástol dlhé roky v predzáhradke, museli technici odpojiť elektrické vedenie.

„Prevoz prebehol v poriadku, len sme občas žasli nad nedisciplinovanosťou niektorých vodičov, ktorí nerešpektovali upozornenia ani majáky sprievodných áut a bolo im zaťažko znížiť rýchlosť,“ skonštatoval Pavol Varmus z trnavskej spoločnosti Primastav, ktorá sa podieľala na prevoze a inštalácii vianočného stromu.

Prevoz stromu cez obec Špačince optikou bezpečnostnej kamery:

Smrek je vysoký niečo cez 15 metrov a jeho hmotnosť odhadujú do troch ton.

V ďalších dňoch dostane výzdobu, po prvý raz sa rozžiari v piatok 28. novembra pri otvorení Vianočných trhov.

Inštaláciou stromu na námestí šichta pre robotníkov neskončila, popoludní ich čakal prevoz druhého smreka z ulice Ľudmily Podjavorinskej na Námestie sv. Mikuláša.

Inštalácia vianočného stromu na Trojičnom námestí, piatok 14. novembra 2014:

vian-strom-1

vian-strom-2

vian-strom-3

vian-strom-4

vian-strom-5

vian-strom-6

Ulož ako PDF
Napísal 14. novembra 2014 13:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na námestí stojí vianočný smrek zo Špačiniec, majitelia sa pri lúčení neubránili slzám”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.