reklama

V Trnave budú tri vianočné stromy, prvý už stojí na Trojičnom námestí

Jedenásť dní pred oficiálnym otvorením Vianočných trhov priviezli na Trojičné námestie vianočný strom. Približne hodinovú inštaláciu sledovali priamo na námestí desiatky okoloidúcich.

Šestnásť metrov vysoký smrek pochádza z Modranky. Doteraz stál v predzáhradke rodinného domu.

Pílenie stromu sprevádzalo dočasné odpojenie vzdušného telekomunikačného vedenia. Inak prebehlo všetko bez problémov,” skonštatoval jeden z pracovníkov spoločnosti Primastav, ktorá spolu s firmou Wofis zabezpečuje pre mesto prevoz a inštaláciu celkom troch vianočných stormov.

VIDEO: Inštalácia vianočného stromu na námestí

Okrem Trojičného námestia ozdobia ďalšie dva stromy pešiu zónu a Mikulášske námestie.

Na Hlavnej ulici bude ešte v pondelok popoludní osadený 20-metrový smrek z Bradlanskej ulice, pred Baziliku sv. Mikuláša privezú z ulice Jána Sambucusa desaťmetrový smrek v utorok 20. novemebra.

Všetky stromy darovali mestu občania.

Vianočný strom na Trojičnom námestí rozvietia pri príležitosti otvorenie Vianočných trhov v piatok 30. novembra po 17. hodine. Strom na pešej zóne sa rozžiari 5. decembra.

Vianočný strom na Trojičnom námestí zaujme svoje tradičné miesto už siedmy raz po dlhoročnej prestávke v období socializmu. Po prvý raz sa tu objavil v roku 1924, svoj post obsadzoval každoročne približne do roku 1971, a až potom, v čase „normalizácie“, sa presťahoval na Hlavnú ulicu. Na svoje pôvodné miesto v srdci mesta sa znova vrátil približne po troch desaťročiach, ale zároveň ostal zachovaný aj novodobý zvyk osadzovať vianočný strom na Hlavnej ulici,” priblížila Elena Ursinyová z komunikačného odboru trnavskej radnice.

Fotogaléria:
Ulož ako PDF
Napísal 19. novembra 2012 12:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “V Trnave budú tri vianočné stromy, prvý už stojí na Trojičnom námestí”

 1. 1
  zuuz says:

  Ten na pešej zóne je uchvatny…čo ste už chorí date tam suchy strom??? A najstaršia a najškaredšia výzdoba, ako vždy…aj Lopašov ma krajšiu výzdobu. Trnava zas zaspala dobu…

  • 1.1
   alea iacta est says:

   Vánoce nejsu o tem, gdo ma jaky načačkaný stromek.
   Keby neboli aj žádné stromky, a ludé by sa k sebe správali lepší, boli by k sebe pozornejší, ohladuplnejší, otvorenejší, úprimnejší, nenasratý, nezlomený, taký že úplne bez zloby,bez vypatlaných hláv od televízora, len plní dobra (a to ščúl nemyslím to Dopjerove), to by boli parádné Vánoce aj bez stromkov.
   Vánoce bez stresu, zbytečného obžerstva, nepotrebných a zbytečne drahých dárkóv. Povedat žene, frajírke, tatovi, mame, bratovi, sestre, synovi, dcére,babke, dzedkovi že ich lúbíš a že si ráda, že sú a byt spolu s nyma celé svátky. To by bolo najvác. Najvačší vánočný dárek.
   Plné námescí usmátých ludzí kerý by len tak šelilenkemu, gdo by išól okolo zaželali ščastné a veselé.

   To by boli Vánoce, na keré by nigdo nigdy nezabudol.

   A ešče keby k temu šeckému napadol aj snach. Hm… ale to by som asi scel moc a to by uz bolo uplne ze gyčové. :-)

 2. 2
  mato says:

  uf v predchadzajucom clanku sa pisalo ze uz nebudu plastove budky na namesti a uz su tam dve, v kusne polepene reklamou na pamatnu mincu. ozaj to musi byt?

  • 2.1
   majo says:

   Aj mna to zarazilo. Chlapcov co tam rozkladali tie drevenice som sa na to pytal a vraj tie budy este obiju zvonka drevom. Tak cakame a dufame!

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.