reklama

Otvorenie Vianočných trhov sledovalo zaplnené Trojičné námestie

Slávnostným rozsvietením vianočného stromu, novej svetelnej výzdoby mestskej veže a Trojičného námestia otvorili v piatok 25. novembra v prítomnosti primátora mesta Vladimíra Butka a dvojice viceprimátorov Bystríka Stanka a Kvetoslavy Tibenskej brány Vianočné trhy 2011.

„Ponúkli sme príležitosť miestnym podnikateľom v snahe o zatraktívnenie Vianočných trhov. Organizátori priniesli viacero nových prvkov a noviniek a ja verím, že obyvatelia aj návštevníci mesta napokon nové Vianočné trhy prijmú pozitívne,“ vyhlásil primátor V. Butko.

Skvelú atmosféru prvého večera na zaplnenom Trojičnom námestí podčiarklo energické vystúpenie hudobného zoskupenia Gabo Vohlárik & Friends.

Na tohtoročných trhoch participuje 95 predajcov. Nechýbajú ľudovoumeleckí remeselníci, výrobcovia klasických regionálnych dobrôt ako sú medovina, perníky, trdelníky či cukrovinky, naprázdno neobídu ani návštevníci trhov túžiaci po kúpe spotrebného tovaru či tradičných vianočných ozdôb.

Vianočný strom a nová výzdoba mestskej veže

Organizátori zabezpečili okrem veľkoplošných stanov pri dome kultúry aj 18 nových drevených stánkov (spolu je na námestí takmer 50 drevených stánkov) v priestore pod mestskou vežou, pribudlo nové osvetlenie mestskej veže. Počas 36 dní trvajúceho poduajatia sa uskutoční viac ako 30 koncertov a 40 vystúpení detí z trnavských základných a materských škôl.

Novinkou je aj podávanie teplých nápojov do keramických šálok s logom Vianočných trhov. Šálky, ktoré sa používajú od druhého dňa Vianočných trhov, sú zálohované sumou 1 euro. Návštevníci si zároveň za túto sumu budú môcť šálky ponechať ako suvenír.

VIDEO: Gabo Vohlárik & Friends – Summer of ’69

Príjemnou novinkou je aj inštalovanie verejných toaliet v priestore pre budovou hlavnej pošty. Na námestí vznikne aj menšie podružné pódium. Organizátori tu plánujú usporiadať dve zabíjačky spojené s predajom domácich zabíjačkových dobrôt (10. a 30. decembra), súťaž vo varení kapustnice či pečenie býka (17. decembra).

Vianočné trhy ukončí až Silvestrovská oslava – od 16. hodiny bude na námestí Detský Silvester aj s menším ohňostrojom, o 20. hodine začne hlavný silvestrovský program. Pozitívnym prínosom bude pokračovanie trhov aj v medzisviatočnom období. V dňoch od 26. do 31. decembra zostane otvorená občerstvovacia zóna, každý večer sa tiež uskutoční jeden koncert.

Trhovisko pod mestskou vežou bude otvorené denne od 10. do 22. hodiny.

Kompletný kultúrny program Vianočných trhov nájdete TU.

FOTOGALÉRIA Z PRVÉHO DŇA VIANOČNÝCH TRHOV:

Ulož ako PDF
Napísal 26. novembra 2011 11:26. Článok je zaradený do rubriky: ● VIANOČNÉ TRHY 2011, Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Otvorenie Vianočných trhov sledovalo zaplnené Trojičné námestie”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.