reklama

Na námestí sv. Mikuláša sa opäť rozložia šiatre Stredovekých vianočných trhov

Alternatívou klasických vianočných trhov budú už po druhýkrát Stredoveké vianočné trhy na námestí sv. Mikuláša.

Dobové trhovisko s desiatimi drevenými šiatrami rozložia pri hrubom kostole v piatok 20. decembra.

Stredoveké trhovisko bude prístupné verejnosti 20. decembra od 12. do 18. hodiny, v sobotu 21. a v nedeľu 22. decembra od 10. do 18. hodiny.

Podujatie pripravujú agentúra Hector a Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava.

stredoveky-trh-tt

Ilustračné foto

Podľa slov Bystríka Holečka z organizačného tímu návštevníci sa môžu tešiť na ukážky práce šikovných remeselníkov, dobový kolotoč na ľudský pohon, živý Betlehem či orientálnu čajovňu s možnosťou občerstvenia.

Na Stredovekých vianočných trhoch, ktoré sú symbolicky umiestnené v priestoroch, kde sa kedysi pravidelne konali navštevované trhy, budú prezentovať svoje umenie kováči, včelár, výrobcovia lukov, keramiky, drevených Betlehemov, riadov či sokoliari.

Atrakciou bude rovnako ako vlani aj živý Betlehem so skutočnými ľuďmi a zvieratami.

Ulož ako PDF
Napísal 17. decembra 2013 13:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na námestí sv. Mikuláša sa opäť rozložia šiatre Stredovekých vianočných trhov”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.