reklama

V centre Trnavy otvoria 24. novembra Adventné trhy, Námestie sv. Mikuláša ožije v polovici decembra atmosférou stredovekých trhov

Rozsvietením vianočného stromčeka odštartujú Aadventné trhy spolu so sprievodnými podujatiami v piatok večer v centre mesta Trnavy. Návštevníci ich môžu zažiť od 24. novembra až do 22. decembra 2023. Súčasťou slávnostného otvorenia bude koncert speváčky Kataríny Koščovej a bohatý kultúrny program bude pokračovať každý deň počas adventu v Trnave.

Adventné trhy v Trnave sa každoročne konajú v centre mesta na Trojičnom námestí. Trnavčania, ale aj návštevníci mesta, tu nájdu drevené stánky s medovinou, punčom, plnenými lokšami a výrobkami od lokálnych výrobcov, a to od piatku 24. novembra.

Vianočná atmosféra odštartuje rozsvietením vianočného stromčeka a svetelnej výzdoby o 18:00 h., po ktorom bude nasledovať koncert Kataríny Koščovej. Kultúrny program bude pokračovať každý deň až do 22. decembra a medzi vystupujúcimi budú napríklad skupina Fragile, Miro Jaroš či Puding Pani Elvisovej.


Na Námestí sv. Mikuláša nebudú ani tento rok chýbať Stredoveké adventné trhy

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Okrem hlavných adventných trhov budú v Trnave už tradične aj tie stredoveké. Na najstaršom obývanom mieste mesta, pod bazilikou na Námestí sv. Mikuláša, tak ožíva história mesta, ktoré bolo v stredoveku obchodnou tepnou.

Ak navštíviť Trnavu počas adventu, tak určite počas posledného adventného víkendu od 15. do 17. decembra 2023 počas konania Stredovekých adventných trhov.

Spestrením programu v Trnave bude počas adventu aj sezónna prehliadka mestskej veže iba za svetla lampášov.

„Špeciálny výstup na vrchol mestskej veže, za tmy len s lampášmi, je vhodný pre deti i dospelých. Každý účastník na začiatku prehliadky dostane vlastný lampáš a sprievodca počas výstupu hore návštevníkom prezradí príbehy a zaujímavosti o tejto viac ako 400 ročnej stavbe,“ priblížil Alexander Prostinák, výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Prehliadky budú prebiehať v utorky 28. novembra, 5., 12. a 19. decembra 2023 v čase o 17:30 h a 19:00 h.

Vstupenky je možné zakúpiť v Turistickom informačnom centre Región Trnava v mestskej veži alebo online.

Ulož ako PDF
Napísal 22. novembra 2023 10:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.