reklama

Vianočné trhy otvoria v piatok 29. novembra. Opäť prinesú niekoľko noviniek

Aj v tomto roku sa návštevníci obľúbených Vianočných trhov z Trnavy aj širokého okolia môžu tešiť na bohatý kultúrny program, peknú výzdobu a jedinečnú atmosféru v historickom centre mesta.

Slávnostné otvorenie trhov spojené s rozžiarením vianočného stromu sa uskutoční v piatok 29. novembra o 17. hodine. Hudobným hosťom úvodného večera na Trojičnom námestí bude populárna kapela Slniečko.

Tohtoročné trhy potrvajú 25 dní. Až do 23. decembra ponúknu 30 koncertov, vystúpenia približne 1000 detí z trnavských základných a materských škôl, kultúrny program spestrí tradičné vymetanie námestia na Luciu, Mikuláš na námestí, predaj vareného vína na charitatívne účely, Radničný čaj, požehnanie Betlehemského svetla, a po novom každú sobotu podvečer aj zapaľovanie adventných sviec.

vinaoce-trnava
Pohľad na vlaňajšie Vianočné trhy na Trojičnom námestí

V tomto roku bude na Vianočných trhoch jedno pódium, situované v rohu námestia pri pošte. Podľa slov organizátora podujatia Ivana Novotného z agentúry MediaFlash pódium bude zasunuté nad fontánou pri budove pošty, čím sa na námestí vytvorí ešte viac voľného priestoru.

Pozitívnym dopadom tejto zmeny bude nový nerušený pohľad na Trojičné námestie a vysokú vianočnú jedľu od Hviezdoslavovej ulice.

Organizátori v tomto roku upustili od inštalácie veľkého stanu s prestrešením, ktorý bol vlani vsunutý do priestoru medzi OD Jednota a Dom kultúry. V prípade nepriazne počasia budú návštevníkom k dipozícii elegantne dočervena nasvietené pagody. Celkom ich bude v priestore námestia postavených sedem.

Vianočných trhov v Trnave sa v tomto roku zúčastní viac ako 80 predajcov.

Teší nás záujem predajcov. Na základe pozitívnych referencií sa nám stále ozývajú noví a noví predajcovia z rôznych kútov Slovenska. Sme veľmi radi, že trnavské Vianočné trhy majú cveng,” skonštatoval Novotný.

Rozmiestnenie drevených predajných stánkov bude kopírovať vlaňajší rok. Novinkou bude umiestnenie predajcov “s tovarom, ktorý nie je úplne vianočný, ale ľudia ho kupujú pod stromček” do priestoru medzi OD Jednota a Dom kultúry.

Návštevníci trnavských vianoc nebudú ani v tomto roku ochudobnení o zabíjačkové špeciality.

Čerstvé a teplé špeciality tradičnej zabíjačky si môžu návštecníci zakúpiť hneď štyrikrát – vždy v sobotu od rána do popoludnia priamo na Trojičnom námestí,” doplnil Ivan Novotný.

Atmosféru záveru roka v Trnave podčiarknu aj Stredoveké vianočné trhy, ktoré sa uskutočnia počas troch dní od 20. do 22. decembra na Námestí sv. Mikuláša.

Kompletný kultúrny program bude zverejnený v druhej polovici novembra na stránke www.vianocnatrnava.sk, rovnako aj na mestských výlepných plochách a nasvietených nosičoch City Light pri autobusových zastávkach.

Aktuálne informácie o priebehu trnavských Vianočných trhov môžete sledovať aj prostredníctvom facebooku.

Organizátorom Vianočných trhov v Trnave je tretí rok agentúra MediaFlash v spolupráci s portálom trnava-live.sk a mestom Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 15. novembra 2013 11:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vianočné trhy otvoria v piatok 29. novembra. Opäť prinesú niekoľko noviniek”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.