reklama

Čas letí ako bláznivý. Vianočné trhy už klopú na dvere

Vyzdobené drevené stánky, desiatky predajcov, vysvietený vianočný strom, originálne pochúťky a výrobky, ako aj bohatý kultúrny program. Vianočné trhy 2014 v centre Trnavy otvoria v piatok 28. novembra a potrvajú do 23. decembra.

Už po štvrtý raz organizuje Vianočné trhy agentúra MediaFlash v spolupráci s portálom trnava-live.sk a mestom Trnava.

Rozmiestnenie predajných stánkov sa v tomto roku nebude výraznejšie odlišovať od vlaňajška. V rohu námestia pri budove pošty bude rovnako ako pred rokom umiestnené hlavné pódium, dominantou Trojičného námestia bude v strede nainštalovaný vianočný strom.

„Záujem o účasť na Vianočných trhoch v Trnave zo strany predajcov je vysoký. Hlásia sa nám podnikatelia, remeselní výrobcovia, ľudoví majstri aj producenti domácich potravinárskych produktov prakticky z celého Slovenska,“ povedal organizátor Ivan Novotný.

„Trhy si vytvorili v ostatných rokoch skutočne veľmi pozitívnu povesť, teší nás záujem predajcov aj návštevníkov, ktorí do Trnavy prichádzajú v čoraz väčšom počte, často aj zo širokého okolia,“ hodnotí.

V tomto roku bude ponúkať svoje služby v lokalite námestia, v priestore pred divadlom a časti pešej zóny 95 predajcov.

vianocne-trhy-trnava
Vianočná atmosféra v centre Trnavy

Tak ako v predošlých ročníkoch, aj tohtoročné Vianočné trhy ponúknu návštevníkov kultúrny program každý deň. Organizátori predpokladajú, že aj v tomto roku presiahne počet koncertov a kultúrnych vystúpení štyri desiatky.

V pracovných dňoch vždy od 16. hodiny budú sa na pódiu vystrieda viac ako 800 detí z materských a základných škôl, každý jeden večer sa uskutoční spravidla od 19. hodiny koncert alebo iné kultúrne vystúpenie.

Súčasťou programu bude pred rokom úspešne zavedená tradícia zapaľovania adventných sviec vždy v sobotu podvečer spojená s vystúpením speváckych zborov.

Oživením trhov bude iste exhibičné vystúpenie otužilcov z OZ Trnavskí Bílí Medvedi, ktorí si prídu zaplávať v sobotu 13. decembra priamo na námestie.

Na námestí budú v tomto roku pokračovať aj nedeľné divadelné predstavenia pre deti. Počas piatkov a sobôt sa uskutočnia vždy až dve hudobné vystúpenia. Tradícia pokračuje aj predajom čerstvých domácich zabíjačkových špecialít každú sobotu, počas poslednej soboty 20. decembra sa bude na námestí opekať býk.

Novinkou tohtoročných trhov bude zvýšený dôraz na ekológiu.

„Všetok odpad, ktorý na Vianočných trhoch vznikne, budeme spracovávať vo vlastnej réžii a separovať. Odpad bude dvakrát denne odvážať súkromná firma, ktorá ho vo vlastnej réžii roztriedi a spracuje,“ informoval Novotný.

Stánky s občerstvením zostanú v priestore námestia aj v medzisviatočnom období.

Vyvrcholením Vianočných trhov bude Silvestrovská párty a privítanie Nového roka na námestí s kultúrnym programom, koncertom a diskotékou.

Kompletný program Vianočných trhov bude zverejnený po 17. novembri.

Ulož ako PDF
Napísal 4. novembra 2014 7:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.