reklama

O týždeň začnú Vianočné trhy. Prinášame kompletný kultúrny program

Vianočné trhy 2014 začnú v centre Trnavy v piatok 28. novembra a potrvajú do 23. decembra.

Otvorenie podujatia sa uskutoční v piatok o 17. hodine koncertom trnavských hudobníkov z kapely Angel pod taktovkou Gabriela Vohlárika, o 17.30 hodine sa uskutoční slávnostné rozžiarenie vianočného smreka.

Tak ako v predošlých ročníkoch, aj tohtoročné Vianočné trhy ponúknu návštevníkom kultúrny program každý deň. Organizátori predpokladajú, že aj v tomto roku presiahne počet koncertov a kultúrnych vystúpení štyri desiatky.

Na hlavnom pódiu vystúpia kapely a hudobníci, ktorí ponúknu široké spektrum hudobných žánrov od folklóru cez pop, rock, country, blues, chýbať nebude zborový spev či tradičné zvyky.

V pracovných dňoch vždy od 16. hodiny budú sa na pódiu vystriedajú stovky detí z materských a základných škôl, každý jeden večer sa uskutoční spravidla od 19. hodiny koncert alebo iné kultúrne vystúpenie.

VT-2014-logo

Súčasťou programu bude pred rokom úspešne zavedená tradícia zapaľovania adventných sviec vždy v sobotu o 17. hodine.

Návštevníci nájdu počas celých trhov v priestore námestia aj charitatívny stánok s predajom výrobkov, ktoré pripravilo 15 organizácií a občianskych združení zdravotne a inak hendikepovaných spoluobčanov. Zakúpením ich výrobkov podporíte charitatívnu myšlienku a činnosť týchto organizácií.
Novinkou je Vianočný primátorský punč, počas ktorého sa budú môcť Trnavčania stretnúť a porozprávať s primátorom pri pohári horúceho punču. Betlehemské svetlo prinesú skauti na Trojičné námestie 19. decembra. Symbolicky pre všetkých obyvateľov mesta ho prevezme primátor mesta.

Oživením trhov bude iste exhibičné vystúpenie otužilcov z OZ Trnavskí Bílí Medvedi, ktorí si prídu zaplávať v nedeľu 21. decembra priamo na námestie.

V tomto roku pokračuje novinka z minulého roka – nedeľné divadelné predstavenia pre deti. Počas piatkov a sobôt sa uskutočnia vždy až dve hudobné vystúpenia.

Tradícia pokračuje aj predajom čerstvých domácich zabíjačkových špecialít vždy v sobotu, počas poslednej soboty 20. decembra sa bude na námestí opekať býk.

Stánky s občerstvením zostanú v priestore námestia aj v medzisviatočnom období.

Vyvrcholením Vianočných trhov bude Silvestrovská párty s kapelou Crabslide z TV šou X-Factor a privítanie Nového roka na námestí s rodinným ohňostrojom, koncertom, diskotékou a novoročným ohňostrojom.

Už po štvrtý raz organizuje Vianočné trhy agentúra MediaFlash v spolupráci s portálom trnava-live.sk a mestom Trnava.

Zmena programu vyhradená. Prípadné aktualizácie alebo zmeny programu nájdete na www.vianocnatrnava.sk.

Program Vianočných trhov 2014 v Trnave
(pre zväčšnie kliknite na plagát):

VT2014_poster_500pix

Ulož ako PDF
Napísal 21. novembra 2014 10:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.