reklama

Vianočné trhy slávnostne otvoria na námestí v posledný novembrový deň

Osemdesiatpäť predajcov, vystúpenia 700 detí z trnavských materských a základných škôl, najmenej 35 koncertov s predpokladaných počtom cez 300 účinkujúcich.

To sú základné čísla Vianočných trhov 2012, ktoré potrvajú na Trojičnom námestí v Trnave dvadsaťpäť dní.

Slávnostné otvorenie obľúbeného podujatia záveru roka je naplánované na piatok 30. novembra o 17. hodine. Výstavba trhov započala pred niekoľkými dňami. Organizátorov čaká do otvorenia trhov inštalácia zostávajúcich stánkov a výzdoby.

Publikum v prvý večer rozohrejú známi trnavskí bigbítoví veteráni z kapely The Breakers. Po skončení koncertu predstavitelia mesta Trnava a organizátori spoločnými silami slávnostne rozžiaria nádherný 16-metrový vianočný smrek, ktorý bude dominantou Trojičného námestia.

Priamo pod stromčekom bude umiestnený Betlehem.


Výstavba vianočného trhoviska započala na Trojičnom námestí pred niekoľkými dňami. Plastové stánky umiestnené pod DK prekryjú dreveným obkladom

Predajné stánky s ponukou klasického tovaru, ale aj produktov šikovných rúk ľudových umelcov budú otvorené denne od 9. do 18. hodiny.
Stánky s ponukou dobrého jedla a tradičných nápojov majú posunuté otváracie hodiny každý deň až do dvadsiatejdruhej.

V rámci kultúrneho programu kládli organizátori dôraz na domácich hudobníkov a interpretov. Z hlavného pódia, ktoré bude umiestnené medzi domom kultúry a OD Jednota si prídu na svoje priaznivci popu, rocku, country, folku, rock ‚n rollu, dychovky, folklóru. Organizátori nenechajú zabudnúť ani na vianočné tradície a zvyky. Tie predstaví počas trhov hneď niekoľko interpretov.


Hlavná občerstvovacia zóna bude situovaná medzi Dom kultúry a OD Jednota

V tomto roku budú v priestore trhov dve pódiá – menšie určené pre vystúpenia detí priamo na námestí, druhé koncertné pódium vyrastie pri občerstvovacej zóne.

Oživením Vianočných trhov bude aj obľúbená zabíjačka spojená s predajom zabíjačkových špecialít. Tento rok sú naplánované tri – vždy v sobotu od rána.
Posledná sobota 22. decembra bude na námestí vyhradená rovnako obľúbenému opekaniu býčka. Predaj kvalitného mäska potrvá až do popoludnia.

Súčasťou Vianočných trhov budú aj tradičné charitatívne podujatia, predaj vareného vína s výťažkom na dobročinné ciele. Štrgnúť čajom s kvapkou rumu si môžu počas posledného predvianočného týždňa návštevníci aj s trnavským primátorom.Aj v tomto roku pribudnú na námestí ďalšie nové drevené stánky. Pred divadlom nahradia žlto-modré plastovo-igelitové stánky z minulosti

Bohatý na kultúru a zábavu bude v centre Trnavy aj úplný záver roka. Po úspechu z vlaňajška je pripravený Detský Silvester určený pre rodiny a ich ratolesti. Vyvrcholením približne dvojhodinového programu bude ohňostroj o 18. hodine.

Silvestrovská oslava bude na námestí pokračovať od 20. hodiny koncertami a produkciou DJ-ov.

Krátko po polnoci privítajú Trnavčania rok 2013 veľkým Novoročným ohňostrojom.

Organizátorom Vianočných trhov je po druhý raz spoločnosť Mediaflash v spolupráci s mestom Trnava a portálom trnava-live.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 25. novembra 2012 13:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vianočné trhy slávnostne otvoria na námestí v posledný novembrový deň”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.