reklama

Vianočné trhy s viacerými novinkami, klzisko pred radnicou otvoria už 13. novembra

Aj v tomto roku sa môžu Trnavčania a návštevníci malého Ríma tešiť na bohatým programom pretkané a stovkami svetiel rozžiarené Vianočné trhy. Základný koncept Vianočných trhov zostáva zachovaný tak, ako ho všetci poznáme.

Podujatie otvoria v piatok 27. novembra na Trojičnom námestí v sprievode otváracieho koncertu a slávnostného rozžiarenia vianočného stromu a výzdoby.

Apropó, výzdoba: vianočný strom dostane v tomto roku dvakrát viac svetielok ako tomu bolo v minulosti a do svetelného závoja sa zaodejú aj dve krásne lipy rastúce na námestí.

Veľkou novinkou v centre Trnavy bude dlhé roky žiadané a očakávané klzisko. Od 13. novembra až do 17. januára bude deťom, študentom aj dospelákom k dispozícii ľadová plocha so syntetickým povrchom, ktorý patrí medzi najkvalitnejšie, aké sú vo svete dostupné. Identickú plochu využívajú dokonca aj niektoré tímy severoamerickej NHL, inštalovaná je napríklad aj v Disneylandoch v Paríži a na Floride.

„Klzisko priamo pred radnicou s krásnym výhľadom na pešiu zónu či mestskú vežu bude otvorené sedem dní v týždni od 10. do 20. hodiny. Návštevníkom bude k dispozícii servis v podobe brusiarne či toaliet a bufetu, rovnako aj požičovňa korčúľ,“ informuje organizátor Vianočných trhov Ivan Novotný z agentúry MediaFlash.

klzisko-vianoce-trnava

Jednorazový vstup na plochu bude stáť 50 centov. Na plochu bude možné z technických dôvodov vstúpiť len v korčuliach. Ľadová plocha dostane aj svoje vlastné osvetlenie, organizátori tu plánujú usporiadať aj niekoľko akcií, ako sú napríklad detské diskotéky na korčuliach.

Aby toho nebolo málo, v piatok 4. decembra ukáže svoje korčuliarske umenie priamo pre radnicou aj samotný Mikuláš s čertom a anjelmi.

Trhovisko Vianočných trhov bude veľmi rozložením stánkov veľmi podobné minulým rokom s kozmetickými úpravami. Do Trnavy sa chystá viac ako 80 predajcov.

V rámci kultúrneho programu čaká návštevníkov Vianočných trhov už tradične bohatá nádielka. Na hlavnom pódiu v spodnej časti námestia sa uskutoční viac ako 40 koncertov a kultúrnych akcií, k nim sa pridá približne rovnaký počet vystúpení asi 800 detí z materských a základných škôl z Trnavy a okolia.

Koncerty so širokou ponukou hudobných žánrov pre všetky generácie sa budú konať sedem dní v týždni vždy vo večerných hodinách.

Aj v tomto roku sa môžu tešiť Trnavčania na sobotné predaje zabíjačkových špecialít, sobotné zapaľovanie adventných sviec, nedeľné popoludňajšie divadielka pre deti, po druhý raz sa v akcii predstavia na Trojičnom námestí aj otužilci z klubu Trnavskí bílí medvedi, ktorí sa vykúpu v ľadovom bazéne rovno pod vianočným stromom.

Drevené stánky v centre sa posledný raz otvoria 23. decembra. Jednu špeciálnu a veľmi milú akciu však pripravujú organizátori aj na Štedrý deň. V popoludňajších hodinách sa bude podávať na námestí kapustnica a vianočné dobroty pre núdznych či ľudí bez domova.

„Ukázať otvorené srdce a prejaviť dobrú vôľu ľuďom, ktorí mali v živote možno menej šťastia, budú môcť prejaviť aj Trnavčania podľa vlastného uváženia,“ poznamenal Ivan Novotný.

O symbolický záver podujatia sa postará už tradične oslava príchodu Nového roka. Podvečer na Sillvestra bude na námestí obľúbený ohňostroj pre rodiny deťmi, večer bude patriť tým, ktorí sa prídu zabávať spoločne na námestie pri koncerte, diskotéke a novoročnom ohňostroji.

Podujatie organizuje agentúra MediaFlash v spolupráci s portálom trnava-live.sk a Mestom Trnava.

Kompletné informácie vrátane kultúrneho programu budú dostupnú na stránke www.vianocnatrnava.sk alebo na Facebooku.

klzisko
V Trnave inštalované klzisko bude mať o 40 m2 väčšiu výmeru ako plocha na ilustračnej snímke

Foto: xtraice.com

Ako sa korčuľuje na syntetickom ľade?

Ulož ako PDF
Napísal 27. októbra 2015 8:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vianočné trhy s viacerými novinkami, klzisko pred radnicou otvoria už 13. novembra”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.