reklama

Novou atrakciou vianočnej Trnavy bude klzisko pred radnicou

Atraktivitu Vianočných trhov v Trnave zvýši ľadová plocha. Klzisko bude umiestnené na pešej zóne pred radnicou počas dvoch mesiacov od polovice novembra.

Novou atrakciou zimnej a vianočnej Trnavy v historickom centre sa v tomto roku stane ľadová plocha s rozmermi 20×10 metrov.

Plochu určenú pre verejné korčuľovanie zabezpečí na vlastné náklady prevádzkovateľ Vianočných trhov – spoločnosť Mediaflash. Prevádzku bude zabezpečovať čiastočne z vlastných zdrojov a časť nákladov chce získať od sponzorov. Hlavným partnerom projektu bude spoločnosť ZF.

Klzisko bude umiestnené pred budovou radnice od 13. novembra do 17. januára.

Predbežne sa počíta s otváracími hodinami denne od 10. do 18. hodiny. Vstupné bude symbolických 50 centov bez časového obmedzenia.

radnica
Ľadová plocha bude inštalovaná pred radnicou, korčuliari budú mať výhľad na historické budovy aj mestskú vežu

klzisko
V Trnave inštalované klzisko bude mať o 40 m2 väčšiu výmeru ako plocha na ilustračnej snímke

Foto: xtraice.com

Na klzisku bude inštalovaný syntetický umelý ľad. Ide o technológiu spoločnosti Xtraice z Minnestoty v USA, ktorá patrí medzi najmodernejšie, aké sú v súčasnosti vo svete dostupné. Plochy od tohto výrobcu sú používané v 75 krajinách sveta na piatich kontinentoch.

Technológiu Xtraice používajú mnohé mestá, zábavné parky, inštalovaná je napríklad aj v dvoch Disneylandoch na Floride a v Paríži, produkty tohto dodávateľa používajú aj tímy NHL Detroit Red Wings alebo Florida Panthers.

Výrobca udáva kapacitu klziska s výmerou 200 metrov štvorcových pre 45 ľudí.

Súčasťou klziska bude zázemie – šatňa pre návštevníkov, brusiareň korčúľ, občerstvenie a priestor pre čistiaci stroj.

Ako sa korčuľuje na syntetickom ľade?

Ulož ako PDF
Napísal 23. júna 2015 19:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Novou atrakciou vianočnej Trnavy bude klzisko pred radnicou”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.