reklama

Vianočné trhy 2012: z námestia výrazne ubudne hmota, zostane viac priestoru pre pravú atmosféru

Hoci do Vianoc zostávajú ešte celé dva mesiace, organizátori tradičných Vianočných trhov pracujú na ich podobe už niekoľko týždňov.

Otvorenie Vianočných trhov 2012 na Trojičnom námestí v Trnave spojené so slávnostným rozžiarením vianočného stromu je naplánované na piatok 30. novembra. Štandardný predaj potrvá do 23. decembra. V medzisviatočnom období budú v prevádzke štyri stánky s občerstvením.

Organizátori pripravujú pre návštevníkov historického centra v porovnaní s vlaňajškom niekoľko zmien. Hlavne vizuálnych. Najväčšou zmenou bude podstatný úbytok „hmoty“ z plochy námestia.

V priestore pred Divadlom Jána Palárika už nebudú inštalované umelohmotné stánky. Nahradia ich nové z dreva. Pod mestskou vežou a okolo Trojičky tak budú v tomto roku návštevníci trhov nakupovať a koštovať u predajcov rozličného tovaru, jedál a občerstvenia len v štýlových drevených stánkoch.


Pohľad na Vianočné trhy z roku 2011

Po pozitívnych reakciách z minulého roku sa rozhodli organizátori pridať aj ďalšie nasvietené stany – pagody. Celkovo ich vyrastie šesť.

Na námestí bude inštalovaných približne 90 drevených stánkov, ale aj nové menšie pódium s veľkoplošnou obrazovkou určené pre vystúpenia detí z trnavských základných a materských škôl a interpretov vianočných a ľudových piesní.

Hlavná občerstvovacia zóna s pódiom pre hudobné vystúpenia kapiel a spevákov, s veľkým prestrešením, bufetmi a lavičkami na sedenie bude situovaná do priestoru medzi Dom kultúry a OD Jednota.

Trojičné námestie bude pôsobiť vďaka tejto zmene o poznanie vzdušnejšie a poskytne viac priestoru na stretávanie a užívanie si pravej vianočnej atmosféry.

V rámci kultúrneho programu, ktorého podoba bude zverejnená približne 10 dní pred začiatkom Vianočných trhov, pripravujú organizátori vystúpenia viac ako 30 hudobníkov a skupín, a tiež vyše 30 vystúpení trnavských škôlkárov a školákov.

Po veľkom úspechu spred roka sa môžu tešiť deti a ich rodičia na Detský Silvester plný zábavy a veľký večerný ohňostroj so začiatkom o 18. hodine.

Tak ako vlani, aj tohtoročný Silvester spestria na Trojičnom námestí od 20. hodiny vystúpenia hudobníkov, DJ-ov a Novoročný ohňostroj.

ROZMIESTNENIE STÁNKOV NA VIANOČNÝCH TRHOCH 2012:

Pre zväčšenie mapy kliknite na obrázok

Ulož ako PDF
Napísal 25. októbra 2012 14:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vianočné trhy 2012: z námestia výrazne ubudne hmota, zostane viac priestoru pre pravú atmosféru”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.