reklama

Na Trojičnom námestí otvorili Vianočné trhy 2014

Slávnostným rozsvietením vianočného stromu a dvoma koncertami domácich interpretov oficiálne otvorili v piatok večer na zaplnenom Trojičnom námestí Vianočné trhy 2014.

Už po štvrtý raz organizuje podujatie trnavská agentúra MediaFlash v spolupráci s portálom trnava-live.sk a mestom Trnava.

„Verím, že v centre Trnavy pod symbolickými sviečkami vianočného stromu opäť zavládne atmosféra kultúry, porozumenia a príjemných stretnutí,“ prihovoril sa návštevníkom vedúci kancelárie primátora mesta Trnava Pavol Tomašovič.

Vianočné trhy v centre Trnavy sa tešia stále väčšej popularite medzi návštevníkmi z čoraz zo širšieho okolia. Rovnako to platí aj o predajcoch. Trhovisko tvorí v tomto roku takmer 100 predajných stánkov, pod mestskú vežu prichádzajú živnostníci, remeselníci a trhovníci prakticky z celého Slovenska.

Vianočné trhy potrvajú do 23. decembra. V medzisviatočnom období budú otvorené stánky s občerstvením, pripravený je aj Silvestrovský program s rodinným ohňostrojom, divadlom pre deti, koncertom, diskotékou a novoročným ohňostrojom.

„Chcem poďakovať mestu Trnava, za to, že nám dalo dôveru. Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí na vianočné trhy chodia, stretávajú sa tu, zabávajú a nakupujú. Prajem návštevníkom, aby su to opäť cítili dobre a zažili na trhoch veľa príjemných chvíľ,“ vyhlásil organizátor podujatia Ivan Novotný.

Víkendový program trhov otvorí v sobotu o 9. hodine zabíjačka spojená s predajom čerstvých domácich špecialít od 9. do 16. hodiny.

O 17. hodine zapáli v rámci duchovného programu na pódiu dekan Stanislav Vojtko prvú adventnú sviecu, po ňom vystúpi spevácky zbor.

O 18. hodine bude koncertovať folková kapela LPS.

V nedeľu o 16. hodine začne prvé detské divadelné predstavenie v rámci Vianiočných trhov, o 18. hodine budú hrať a spievať skvelí muzikanti z dua Brotherly Jam známe skladby 60. až 90. rokov.

Kompletný program Vianočných trhov nájdete na www.vianocnatrnava.sk alebo v tomto článku (link).

FOTOLAGÉRIA:

VT2014-1
VT2014-2
VT2014-3
VT2014-5
VT2014-4
VT2014-6a
VT2014-7
VT2014-5a

Ulož ako PDF
Napísal 29. novembra 2014 7:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Trojičnom námestí otvorili Vianočné trhy 2014”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.