reklama

Ani v tomto roku nebudú chýbať na Námestí sv. Mikuláša Stredoveké vianočné trhy

Dobové trhovisko v znamení stredoveku sa aj v tomto roku už po tretí raz rozloží na Námestí sv. Mikuláša v Trnave.

Stredoveké vianočné trhy potrvajú od 19. do 21. decembra 2014. Podujatie organizuje agentúra Hector v spolupráci s mestom Trnava.

Podľa slov spoluorganizátora Bystíka Holečka v tomto roku sa môžu návštevníci na kamennom námestí dýchajúcom históriu tešiť okrem remeslníkov a jedál vyrobených podľa starých receptov aj na dobový program.

stredoveky-trh

Ilustračné foto

„Program pripravujeme na každý deň od piatka do nedele. Približne každú hodinu vystúpia šermiari, kaukliari, fakír, ľudia uvidia aj ohňovú šou,“ priblížil Holeček.

V drevených stánkoch pod vežami Baziliky sv. Mikuláša budú pracovať šikovní remeselníci, občerstvenie ponúkne aj orientálna čajovňa.

Stredoveké vianočné trhovisko sa stane prechodným domovom pre kováča, výrobcu lukov, iluminátora, sviečkarku, včelára či výrobcu cínového a skleného riadu.

Pre deti bude pripravený dobový kolotoč z dreva, na strelnici si môžu najmenší návštevníci vyzbrojení kušami vyskúšať útok na hrad.

Tak ako sa patrí, na pravom stredovekom trhu nemôžu chýbať ani živé zvieratá. V takzvanom „hladkacom kútiku“ nájdete husy, kačice, zajace a sliepky.

Stredoveké trhovisko bude prístupné verejnosti 19. decembra od 12. do 18. hodiny, v sobotu 21. a v nedeľu 22. decembra od 10. do 18. hodiny.

Ulož ako PDF
Napísal 11. decembra 2014 9:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.