reklama

Víkend v centre Trnavy spestrili Stredoveké vianočné trhy

Živý betlehem, drobní remeselníci, krčma, zvieratká, ale aj dobový „reťazák“, sa rozložili v piatok na Námestí sv. Mikuláša.

Stredoveké vianočné trhy potrvajú do nedele 22. decembra večera.

Spoľahnite sa, že sľubovanú pokojnú a pohodovú atmosféru, tak odlišnú od chaosu, aký vládne krátko pred Vianocami v obchodných centrách, pod Bazilikou sv. Mikuláša určite nájdete.

stredoveky-trh-t
Na trhovisku prezentuje svoju prácu viacero šikovných majstrov

Stredoveké trhovisko s pätnástimi šiatrami je zároveň pripomienkou trhov, ktoré sa v týchto priestoroch konali už pred stáročiami.

Zatiaľ sme spokojní, pretože ľudia si sem k nám našli cestu a trhy sa im páčia,“ hodnotil organizátor a krčmár v jednej osobe Bystrík Holeček.

Na trhoch ponúkajú svoje služby včelár, kováč, výrobcovia lukov, mečov, drevených Betlehemov alebo dobových riadov.

Nechýbajú ani špeciálne jedlá, pochúťky a nápoje, ktoré inde nenájdete.

Stredoveké vianočné trhy organizuje agentúra Hector v spolupráci so Správou kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 22. decembra 2013 10:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Víkend v centre Trnavy spestrili Stredoveké vianočné trhy”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.