reklama

Mikulášske námestie sa na tri dni premení na stredoveké vianočné trhovisko

Atmosféru historickej Trnavy umocní počas blížiaceho sa víkendu ďalšie dejstvo Stredovekých vianočných trhov. Trojdňové podujatie sa uskutoční na Mikulášskom námestí už po piaty raz.

Obľúbené podujatie, ktoré je spestrením predvianočnej Trnavy, organizuje agentúra Hector v spolupráci s mestom Trnava.

Tohtoročné Stredoveké vianočné trhy prinesú podľa člena organizačného tímu Bystríka Holečka aj niekoľko noviniek.

“Návštevníci si budú môcť vychutnať stredovekú kuchyňu, v ktorej kuchári pripravia dobroty podľa dobových receptov. Novou atrakciou bude mapping v sobotu večer od 17. do 20. hodiny. Ide o premietanie zaujímavých obrazcov na stenu jednej z arcibiskupských budov. Novinkou budú aj nové kameninové poháre na punč, bábkové divadlo a ukážky nových remesiel,” oboznámil nás B. Holeček.


Stredoveké trhy na Mikulášskom námestí budú v historickom centre už po piaty raz

Historické trhovisko otvorí svoje šiatre a stany v piatok 16. decembra 2016 o 12. hodine.

Návštevníci sa môžu tešiť aj na mnohé dnes už zabudnuté alebo ojedinelé ukážky historických remesiel.

Na trhovisku budú pôsobiť včelár, pisár, iluminátor, výrobca šípov, obuvník, kováč, krajčír, šperkár, pozrieť si môžete aj techniku pletenia vlny karetkovaním.

Na Stredovekých vianočných trhoch nebude chýbať drevený kolotoč, živé zvieratá, spievajúci živý betlehem, dobré jedlo a pitie.

Ulož ako PDF
Napísal 15. decembra 2016 13:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

2 komentáre pre “Mikulášske námestie sa na tri dni premení na stredoveké vianočné trhovisko”

  1. 1
    imi says:

    Novou atrakciou bude mapping v sobotu večer od 17. do 20. hodiny. Ide o premietanie zaujímavých obrazcov na stenu jednej z arcibiskupských budov.Tvrdil B. Holeček. Asi ten človek nevie čo je to skutočný mapping, lebo ta počitačova sobia hra-mini cesta premietana na stenu nemá nič spoločne s mappingom zaujimavých obrazcov.

  2. 2
    Bystrik Holecek says:

    Ten “maping” si objednalo mesto trnava. My sme s tym nemali nic spolocne okrem toho, ze to bolo na namesti sv. Mikulasa. Ale dakujem za poucenie ;)

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.