reklama

Stredoveké dni v Zámockej záhrade potrvajú tri dni

Po úspešných dvoch ročníkoch Stredovekých dní v Hlohovci si organizátori v programe pripravili viacero noviniek. Pribudnú náučno-dejepisné bloky pre školy, ktoré začnú v prvý deň festivalu, v piatok 24. júna v dopoludňajších hodinách. Priaznivci podujatia sa môžu tešiť na rozšírenie festivalu z pôvodných dvoch na tri dni.

„Podujatie Stredoveké dni v Hlohovci sa teší veľkej obľube najmä u rodín s deťmi. Práve preto sme sa rozhodli pripraviť blok pre školy, aby sa deti okrem pekných zážitkov aj niečo zaujímavé dozvedeli, ale aj naučili,“ uviedol na úvod hlavný organizátor podujatia Peter Kolišťanik.

Tento blok tak bude určený iba pre školy ako doplnok, resp. obohatenie svojich vedomostí z histórie. Ambíciou organizátorov je, aby boli deti zábavnou a interaktívnou formou konfrontované so stredovekými tradíciami, umením, kultúrou a históriou.

Chcú tak zvýšiť záujem detí o našu kultúru a poznanie zvykov našich predkov. Do projektu sa môžu zapojiť základné či stredné školy v rámci exkurzií alebo aj ako súčasť výletov na konci školského roka.

stredoveke2016-pl

Stredoveké dni sa tento rok budú tešiť viacerým novinkám v programe. Tú pravú atmosféru starých čias spestrí živá stredoveká hudba, ktorá bude viacerými vstupmi spríjemňovať čas návštevníkov podujatia.

Do Hlohovca zavítajú aj „šermiarske etúdy“ z Moravy. Predvedú majstrovstvo od utajovaných sekov nemeckých majstrov, cez cit pre tempo Talianov, až po tanečnú eleganciu španielskeho šermu.

Najväčšou perlou v programe budú tento rok Landsknechti a veľmi dobre známi Gladiátori.

Landsknechti predstavujú najlepšie vojenské jednotky jeho veličenstva cisára Ferdinanda Habsburského, ktoré sa neraz postavili obávanej švajčiarskej pechote, Francúzom, či Turkom. Scénka plná farieb, dymu, výbuchov, a bojového ryku. Piesok arény rozvíria nohy udatných mužov – Gladiátorov. Necháte svoj palec dole alebo ho na znak priazne vztýčite? Pribudnú aj skvelí žongléri, fakíri a návštevníkmi veľmi obľúbená ohňová show, ktorá bude večernou bodkou a ukončením festivalového dňa.

Tak ako minulý rok, na akcii spolupracuje viacero partnerov. Najvýraznejšie sa zapojil Generálny partner akcie pivovar Sessler z Trnavy. Receptúra piva z tohto rodinného pivovaru siaha až do 18. storočia. Do akcie sa zapojilo aj Mestské kultúrne centrum, ako jeden z hlavných partnerov podujatia.

„Mesto Hlohovec vždy rado podporí akcie, ktoré oslovia nie len obyvateľov mesta, ale pritiahnu tiež návštevníkov zo širokého okolia. Vzhľadom na vysokú úroveň predchádzajúcich ročníkov Stredovekých dní a pozitívny ohlas medzi verejnosťou nielen z Hlohovca, sme sa rozhodli opäť prijať ponuku na spoluprácu a podieľať sa na organizácii tretieho ročníka. Myslíme si, že Stredoveké dni by sa mohli stať jedným z dlhodobých pilierov kultúrneho kalendára mesta Hlohovec, ktoré prináša novú podobu kultúrnych podujatí a vhodne zapadá do rámca ďalších kultúrnych aktivít v meste. Mestské kultúrne centrum preto vyčlenilo prostriedky na podporu Stredovekých dní,“ povedal primátor mesta Miroslav Kollár.

Neodmysliteľnou súčasťou takéhoto podujatia je samozrejme aj dobré jedlo a pitie. Ani pri Stredovekých dňoch to nebude inak. Návštevníci nájdu v areáli Zámockej záhrady pestrú ponuku tradičných jedál a nápojov, podľa informácii od organizátora je pripravených viacero zaujímavých noviniek.

Nebudú chýbať ani stánky so širokou ponukou ručných výrobkov, historickí remeselníci, jazda na koni, maľovanie na tvár, umelecké maľovanie portrétov a mnoho ďalších zaujímavých atrakcií.

V rámci Stredovekých dní budú aj tento rok prebiehať sprievodné akcie. Pod taktovkou Vlastivedného múzea v Hlohovci sa zopakuje úspešný Zámocký poznávací okruh. Nebude chýbať obľúbené člnkovanie na Zámockom rybníku.

Vstupné Hlohovčania: 3€/deň, 6€/3dni
Vstupné ostatní: 6€/deň, 10€/3dni (v predpredaji zľava)

Viac informácii o akcii nájdete na stránkach www.stredovekedni.sk alebo na Facebooku (link).

Videopozvánka:

Ulož ako PDF
Napísal 15. mája 2016 8:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.