reklama

Námestie pod trnavskou bazilikou sa na tri dni premení na stredoveké vianočné trhovisko

Námestie svätého Mikuláša v Trnave sa opäť premení na stredoveké vianočné trhovisko. Počas troch dní od 16. do 18. decembra 2022 prinesie návštevníkom výnimočný zážitok a priblíži prostredie ako z tradičných slovenských rozprávok.

Na námestí pod trnavskou bazilikou sa bude odohrávať scéna ako zo slovenských vianočných filmov, ktorých sa tu už nakrúcalo niekoľko. Ocitnúť sa v rozprávke priam naživo a nielen prostredníctvom obrazovky, budú môcť tí, ktorí navštívia tento víkend Trnavu.

Predajcovia v stredovekých kostýmoch budú priamo na mieste vyrábať vianočné oplátky, šporheltové dolky s voňavým roztopeným maslom či punč zohriaty priamo nad praskajúcim ohňom.


Stredoveké trhovisko na Námestí sv. Mikuláša

FOTO: Región Trnava / Matúš Koprda

„Deti s rodičmi budú môcť nahliadnuť do práce rúk kováča či obuvníka, nazrieť do výrobne šípov, ale aj sledovať živý adventný kalendár. V rámci neho budú prebiehať vystúpenia artistov, šermiarov, ohňová šou, mečový tanec či sv. Mikuláš skrývajúci sa v jednom z okienok. Keďže ide o dobové trhy, v stánkoch nájdu aj drevené hračky, ručne robené bábiky alebo cínových vojačikov. Stredovekí remeselníci a zabávači vytvoria vianočnú atmosféru ako z rozprávky,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Návštevníci trhov si budú môcť zakúpiť med priamo od včelára, vymodelovať voňavú vianočnú sviečku či ochutnať vlastnoručne vyrobenú vianočnú oblátku. Deti isto poteší ohrada so živými zvieratami.

Stredoveké adventné trhy sa na Námestí sv. Mikuláša v Trnave konajú už desiaty rok. „Sú pripomenutím najväčšej slávy mesta, kedy sa tu konal pravidelný sobotný trh za čias Uhorského kráľovstva,“ dodáva Alexander Prostinák.

Stredoveké adventné trhy 2022:

piatok 16. 12. 2022 od 12.00 h do 19.00 h
sobota 17. 12. 2022 od 10.00 h do 19.00 h
nedeľa 18. 12. 2022 od 10.00 h do 18.00 h

FOTO: Región Trnava / Matúš Koprda

Ulož ako PDF
Napísal 14. decembra 2022 6:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.