reklama

Pod vežami Baziliky otvoria v piatok Stredoveké vianočné trhy

Tradície a históriu stredovekého kráľovského mesta ponúknu aj tento rok Stredoveké vianočné trhy, ktoré sa uskutočnia od 18. do 20. decembra na Námestí sv. Mikuláša.

Podujatie organizuje agentúra Hector v spolupráci s mestom Trnava.

Nevšedné a takmer zabudnuté remeslá sa vrátia na tri dni do najstarších spoločenských priestorov Trnavy.

Pod vežami Baziliky uvidia návštevníci šikovných remeselníkov, ktorí ponúknu sviečky z včelieho vosku, med, cínový riad, výrobky z kože, kovové súčiastky, služby pisára, kováča, raziča mincí, výrobcu lukov a iné.

Najmä pred deti bude živou atrakciou chlievik s domácimi zvieratkami.

stredovek-VT-11

O zábavu pre deti sa postará drevený kolotoč, dospelí budú môcť obvlažiť hrdlá v niektorej zo štýlových krčiem.

Trhovníci ponúknu okoloidúcim svoje ručne zhotovené výrobky, netradičné kulinárske špeciality, horúci dobový vianočný punč, makové či orechové šperholtové dolky s poctivou dávkou roztopeného masla a mnohé ďalšie originálne pochúťky.

Nebude chýbať ani betlehem. Nie však hocijaký, ale so živými postavičkami a zvieratkami.

A ak budete trpezliví a počkáte kým deň vystrieda noc, za svetiel faklí sa vám pred očami vyčarí neobyčajná, ba až rozprávková atmosféra Vianoc. To, čomu sa hovorí Genius Loci.

stredoveke2015-pl

Ulož ako PDF
Napísal 14. decembra 2015 7:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.