reklama

Stredoveké adventné trhovisko ožije na Námestí svätého Mikuláša počas posledného víkendu pred Vianocami

Tento víkend sa v Trnave začínajú Stredoveké adventné trhy. Na rozdiel od tých tradičných návštevníkom ponúknu pokojnejšiu atmosféru. Na Námestí svätého Mikuláša sa budú konať počas troch dní od 15. do 17. decembra 2023.

Počas posledného víkendu pred Vianocami sa atmosféra v Trnave bude niesť v duchu tradícií. Na Námestí sv. Mikuláša, ktoré je najstarším obývaným miestom, vyrastie počas troch dní stredoveké trhovisko i sedliacky dvor.

„V stánkoch trhovníkov môžete nájsť ručne spracované výrobky ako topánky, luky a šípy, ale tiež spoznať stredoveké remeslo výroby vianočných oblátok či sviečok,“ hovorí Matej Juran z mestského kultúrneho strediska Zaži v Trnave.

FOTO: Matúš Koprda

Návštevníci si tu punč vychutnajú z hlinených pohárov zohriaty priamo nad ohňom a ochutnať môžu aj šporheltové dolky.

Sobotňajší program bude okrem tradičného adventného kalendára patriť aj Jurajovi Červenákovi, ktorý predstaví svoj najnovší príbeh priamo zo stredovekej Trnavy s názvom Lovec
ertov.

„Návštevníci trhov sa môžu tešiť na diskusiu s autorom o 16:00 h. a zároveň si budú môcť dať podpísať svoj čerstvý výtlačok knihy. Na jeho príbeh následne nadviažu šermiarske ukážky,“ dodáva Matej Juran.

Stredoveké adventné trhy sa budú konať v Trnave len počas najbližšieho víkendu od 15. do 17. decembra. Spolu so stredovekým programom v podobe kaukliarov a zabávačov budú otvorené v piatok od 12:00 do 19:00 h., v sobotu od 10:00 do 19:00 h. a nedeľu v čase od 10:00 do 18:00 h.

„Stredoveké trhy sú každý rok výnimočným zážitkom. Deti s rodičmi môžu sledovať prácu remeselníkov či zabaviť sa pri živom adventnom kalendári. Isto ich poteší aj drevený kolotoč a ohrada so živými zvieratami,“ pozýva Alexander Prostinák, výkonný riaditeľ OOCR Trnava Tourism.

PROGRAM Stredovekých adventných trhov 2023

piatok 15.12. 12:00 – 19:00 h.
sobota 16.12. 10:00 – 19:00 h.
nedeľa 17.12. 10:00 – 18:00 h.

Ulož ako PDF
Napísal 13. decembra 2023 15:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.