reklama

Na Námestí sv. Mikuláša otvorili stredoveké vianočné trhovisko

Nezvykle teplé počasie pripomínajúce skôr jar ako obdobie tesne pred Vianocami sprevádza otvorenie 3. ročníka Stredovekých vianočných trhov na Námestí sv. Mikuláša v Trnave.

Historické trhovisko je sprístupnené od piatkového poludnia do nedelňajšieho večera 21. decembra.

Podujatie organizuje agentúra Hector v spolupráci s mestom Trnava. „Počasie nie je práve vianočné, ale musíme sa s tým nejako vysporiadať. Viac by nás asi potešila pravá zima so snehom, ale vyberať si nemôžeme,“ konštatoval spoluorganizátor Bystrík Holeček.

Pod vežami Baziliky sv. Mikuláša sa rozložili kováč, výrobca lukov, iluminátor, sviečkarka, včelár či výrobca cínového a skleného riadu.

Deťom spríjemňuje pobyt na Stredovekých vianočných trhoch drevený kolotoč, vyzbrojení kušami sa môžu zúčastniť aj útoku na hrad.

Núdza nie je ani o chutné občerstvenie v orientálnej čajovni alebo ďalších stánkoch s dobrotami vyrábanými na základe starých receptov.

Tak ako sa patrí, na pravom stredovekom trhu nemôžu chýbať ani živé zvieratá. V takzvanom “hladkacom kútiku” nájdete husy, kačice, zajace a sliepky.

V tomto roku pribudol na trhoch pravidelný program, ktorí si môžu návštevníci pozrieť každú hodinu. Jeho kompletnú podobu a časový rozpis nájdete pod článkom.

Šiatre a drevené stánky trhoviska sú prístupné verejnosti 19. decembra od 12. do 18. hodiny, v sobotu 21. a v nedeľu 22. decembra od 10. do 18. hodiny.

FOTOGALÉRIA:
stredovek-VT
stredovek-VT-1
stredovek-VT-9
stredovek-VT-2
stredovek-VT-11
stredovek-VT-4
stredovek-VT-3
stredovek-VT-7stredovek-VT-10
stredovek-VT-6
stredovek-VT-5
stredovek-VT-8

Ulož ako PDF
Napísal 19. decembra 2014 14:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Námestí sv. Mikuláša otvorili stredoveké vianočné trhovisko”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.