reklama

Stredoveké dni prinesú v Zámockej záhrade príbehy hrdinov gréckych bájí aj udatných rytierov

Priestory zámockej záhrady bude už počas tohto víkendu dejiskom 4. ročníka Stredovekých dní. Organizátori aj v tomto roku pripravili bohatý program.

Chmúrne časy stredoveku pripomenú počas víkendu 24. a 25. júna 2017 predstavenia bojových jednotiek a desiatok vystupujúcich.

Krásne prostredie Zámockej záhrady v Hlohovci ovládnu hrdinovia z gréckych bájí. Budete mať unikátnu možnosť na vlastné oči vidieť mytologické udalosti plné drámy a napätia vo večernom galaprograme. Pripravte sa tiež na príbeh rytiera, ktorý bojuje o svoju česť proti osudu a neprajníkom.

V rámci sprievodných aktivít nebude chýbať dobová hudba a občerstvenie, ohňová šou, vystúpenie sokoliarov či žonglérov.

V rámci historických vystúpení sa návštevníci môžu už tradične tešiť na kvalitný program šermiarov a udatných rytierov.

Tentokrát do Hlohovca okrem nich prídu aj Hrdinovia. Najskôr o svoju česť zabojuje mladý rytier na svojom tátošovi. Budete zatínať päste, keď zažijete príkorie, ktoré mu pripravil jeho neprajný sok. Získa svoju princeznú? Ak si však myslíte, že je to všetko, veľmi sa mýlite.

Pripravte sa na riadnu dávku odvahy, svalov a hrdinských príbehov.

Prichádza Mythos a sním Achiles, Hector, Perseus, Theseus a krásna Pallas Aténa. Toto vystúpenie bude umocnené skvelou nočnou video projekciou, po ktorej sa môžete tešiť na veľkolepú ohňovú show.

Okrem toho sa v rytmoch stredovekej hudby budú predvádzať žongléri, remeselníci a pripravená je aj fakírska ohňová šou.

Tradícia Dumasových príbehov ožije v podobe historickej rozprávky, na ktorú sa môžu tešiť ako deti, tak ich rodičia v novovytvorenej Chill out zóne so slameným sedením.

Výhodou prírodného prostredia je tiež možnosť zajazdiť si na koňoch, ktorým bude na tomto ročníku venovaný väčší priestor a bude bezplatný.

Kompletný program víkendu nájdete na tejto stránke.

„Od samého začiatku projektu Stredoveké dni v Hlohovci v roku 2014 bolo zámerom priniesť do mesta Hlohovec niečo, čo tu ľudia ešte nevideli a nezažili, pozdvihnúť kultúrne dianie a históriu Hlohovca, ktorá do krásneho Hlohoveckého Zámockého parku patrí. Poukázať na atmosféru stredoveku, ktorá sa spájala s mestom Hlohovec a rôznymi tematickými scénkami poukázať, ako naši predkovia, žili, bojovali a hodovali. Cieľom podujatia je snaha ukázať ľudom, že sa dajú robiť pekné akcie s dobrým nápadom a že čas strávený na akcii takéhoto typu, v prírode s deťmi, rodinou, známymi a priateľmi je v tomto modernom svete obohatením a spestrením života,“ poznamenal organizátor Peter Kolišťanik z agentúry All Marketing.

Ulož ako PDF
Napísal 21. júna 2017 9:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.